Rullaluistelu 2020!!

Anonyymi

Kertokaas rullaluistelijat ympäri suomen, että milloin ja missä olette aloittaneet rullaluistelun v. 2020? Missä kunnossa tiet oli ja oliko hiekat jo poistettu?

Lisäksi olisi kiva tietää rullaluisteluhalleista, joissa voi luistella kesät ja talvet. =))

Itse luistelin eilen (23.2.) ekaa kertaa Porvoon lähellä olevilla pikkuteillä.

3

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viime vklla Hesassa putsattiin pyörätiet

    • Anonyymi

      Empä ole vielä rulliksia saanut alle, mutta nyt näin korona aikana ilahduttavan paljon rullaluistelijoita olen nähnyt liikenteessä. Väkimäärä on moninkertaistunut aikaisempiin vuosiin nähden ja paljon nuoria opettelemassa.

      • Anonyymi

        Enpä ole Tampereella huomannut tuota lisääntymistä. Samaa vähäistä menoa. muutama uusi kasvo. Eivät edes koirat ole räksyttämässä luistelijan perään, kuten menneinä vuosina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      200
      5029
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      4964
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      3888
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2007
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1751
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      63
      1576
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      11
      1372
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1255
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1245
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1075
    Aihe