https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006419732.html Onko matkustaja hakeutunut tutkimuksiin vai joko tauti leviää?
VR:n kyydissä koronaa?
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Uusin https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/juuri-nyt-yksi-henkilo-tutkittava-koronavirusepailyn-vuoksi-keski-suomessa/7740824#gs.xjtki0 tieto. Tutkinnassa on.
Toisessakin paikassa on.
Meinasin lähtee junalla huomen aamulla tampereelle mutta en lähde. Menen sitten omalla autolla.
Minäkin meinasin lähteä vähän kauemmaksi, mutta kai se on otettava sitten polkupyörä.
"81 prosenttia sai koronaviruksesta lievän taudin.
Vaikea tauti tuli 14 prosentille sairastuneista. Tauti vei kriittiseen tilaan viisi prosenttia sairastuneista.
Kuolleisuus tautiin oli tämän katsauksen perusteella 2,3 prosenttia."
Kääk..
V.ttuako pitää junaan mennä jos on se tauti?
Ja miks .....ssä suomalaiset tunkee jonnekin Teneriffalle matkoille? Ihan oikein sitten että ollaan siellä karanteenissa kun pitää joutavaa matkailla! Olkaa kuukausi siellä niin!
Corona leviää pikkuhiljaa, ei pidä hätäillä taudin suhtee. Tänään kokoontuu hallistus likat käsiitelee ja huomenna kerovat mitä syksyllä tehdään. VR:n junat kuljettaavat edelleenkin coronaa, jos sellaista on.
Ei mitään rajoja tulla sulkemaan , että kyllä tänne mahtuu.
Corona leviää pikkuhiljaa, ei pidä hätäillä taudin suhtee. Tänään kokoontuu hallistus likat käsiitelee ja huomenna kerovat mitä syksyllä tehdään. VR:n junat kuljettaavat edelleenkin coronaa, jos sellaista on.
Ei mitään rajoja tulla sulkemaan , että kyllä tänne mahtuu.
No yhyy, muovipussi päähän niin on turvassa.
Tuskinpa laitettiin eristyksiin vaikka oli selvät oireet ja varmasti päästettiin jatkamaan matkaa ja toivotettiin hyvää matkaa.
Ei se ole mikään kumma, että korona leviää, kun oireellisia ei laiteta eristyksiin, mutta sitten kyllä uhkaillaan, että otetaan kovat keinot käyttöön ja laitetaan terveetkin eristykseen.
Terveitä ei saa laittaa eristykseen, kun ei kerta laiteta selviä korona virus tartunnasta oireileviakaan.
Ei terveet virusta levitä, vaan virukseen sairastuneet, haloo.
Ja suomikin vaan suosii matkailua Italiaan epidemia alueille, kunhan on vaan vähän varoainen, niin sinne vaan ja tervetuloa loman jälkeen suomeen korona virus tuliaisena ja levittämään vaan sitä vielä terveisiin suomalaisiin ja sitten pannaan kaikki eristyksiin, tätä se on suomen ennalta ehkäisevä tapa suhtautua tappavaan virukseen.
"Ei terveet virusta levitä, vaan virukseen sairastuneet, haloo."
Oireettomat voivat ilmeisesti levittää, itämisvaiheessa voi tarttua. Toisaalta jotkut kantaa virusta saamatta oireita itse ja sitten levittävät muihin. Eli mistä sen tietää kuka on lopulta virukseton ja kuka ei...
Epidemia-alueilta tulleet pitäisi kyllä laittaa karanteeniin, oli oireita tai ei.
Laitetaan kaikki karanteeniin, jumankauta miksi vaarantaa ketään kun vaan lyödään lappu luukulle joka paikassa.
Julkinen liikenne vaarantaa terveytesi.