pelimyyjä veikkaus pelaamo pelisali

Anonyymi

Kattelin työpaikkoja ja tollainen tuli vastaan, katsoin mitä kyseinen työ pitää sisällään (vaikken aio hakea) niin siinä oli mainittu että luottotiedot tarkastetaan mikä nyt on tommosessa työssä ymmärrettävää.
Mutta ton lisäksi oli mainittu myös että tehdään huumausaine testi, se jäi vähän ihmetyttämään että miksi pitää tehdä tommoisessa työssä huumausaine testi ?

5

794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei siinä mitään ihmeellistä ole. Huumetestejä on tehty jo pitkään lähes joka alalla. Kukaan työnantaja ei halua huumeidenkäyttäjää työpaikalle, vaikka olisi satunnaista pössyttelyä joka tietenkin näkyy testissä.

      • Anonyymi

        Huumetestien lisäksi tutkimme myös, onko työnhakija peliriippuvainen.
        Terv, Veikkausinfo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huumetestien lisäksi tutkimme myös, onko työnhakija peliriippuvainen.
        Terv, Veikkausinfo.

        Kuka vittu haluaa pelimyyjäksi? Ei kukaan.


      • Anonyymi

        Siinä on kovat luulot työnantajalla itsestään..


    • Voisi olla ihan kivakin työ. Itselläni ovat luottotiedot kunnossa, en käytä huumeita ja rikosrekisterini on perusrehelliselle ihmiselle ominainen.

      Toisaalta en niistä peleistä oikein ymmärrä mitään. Lapsena tuli pelattua Afrikan Tähteä, Monopolia ja Musta Pekkaa, mutta nykyajan pelit ovat jotenkin outoja. Toivottavasti opettavat sitten kun työ alkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4170
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3939
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      34
      3434
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2793
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2689
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2502
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2044
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      12
      1166
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      145
      1117
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      996
    Aihe