Lidlistä kelpuutin pitkään Golden Sun Jasmiiniriisin. Valmistus maaksi on vaihtunut Alankomaat eikä ole enää fragrant and aromatic kuten pussin kyljessä luvataan. Myöskin S-Marketin Preah Vihear (Kambodza) ja Rainbow (Pakistan / Vietnam) olivat yhtäläinen pettymys. Ei huvittaisi kaupan kaikkia riisejä testata. Mitä riisiä suosittelisitte? Missä olisi sekä hyvä tuoksu että hyvä maku?
Mitä riisiä ostatte?
Anonyymi
3
1933
Vastaukset
- Anonyymi
Alkoi sen verran teollisuusbensiiniltä maistumaan pelkät riisit, että siirryin Myllyn Parhaiden riisi ohra seokseen. Tavoitteena siirtyä lopulta pelkän ohran käyttöön.
- Anonyymi
Tein juuri Myllyn Paras Jasmiiniriisistä puuron ja ihmettelen väitteitä , ettei se (ja basmati) muka puuroudu!
Puuroutui vähän liikaakin ja hyvää riisipuuroa tulikin.
Jotkut kuvittelevat , että paketissa pitää lukea "puuroriisi - ja olla pyöreää :D. - Anonyymi
Lisäkeriisinä Jasmin riisi, joko Lidlistä tai Pirkkaa. Puuroriisi sitten erikseen se joko pirkkaa tai Risellaa hinnasta riippuen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1175369
- 705118
- 914154
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753630Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603248- 432831
- 152307
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️541959- 421852
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381693