Suomalaiset ovat alkaneet viisastua. Persut huristelee alaspäin ja asianhoitajapuolueet Keskusta ja SDP nousevat . Tämä toivon hallitus näyttää saavan kiitosta. Naisjohtajat Kulmuni ja Marin ovat hoitamassa ihmisten asioita ihan hyvin. Heissä on oikeata energiaa .Ukonjörikätkin saatu aisoihin.
Usko Persuihin on hiipumassa. Kansa älyää sen että Persut ei voi mistään päättää koska niiden kaa ei toiset halua hallitukseen. Siirtymä Keskustaan ja SDP:een jatkuu- Hyvä niin. Jonkuhan pitää asioita hoitaa eikä pelkästään nurkista huutaa.
Usko Persuihin on hiipumassa. Kansa älyää sen että Persut ei voi mistään päättää koska niiden kaa ei toiset halua hallitukseen. Siirtymä Keskustaan ja SDP:een jatkuu- Hyvä niin. Jonkuhan pitää asioita hoitaa eikä pelkästään nurkista huutaa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Paskapuhetta.
Kukaan ei kaipaa NEGA puheita. Huh huh että pskapuhetta? Ulostusjutut sopivat likaviemäriin ja niitä ei kukaan kansastamme enää kaipaa!!
Joko Persua ahistaa ? Alamäki ja liukas on alkanut. Eihän normaalit ihmiset sentään höpöjä usko. Persuja äänestäneet esittivät protestin ja palaavat nyt oikeisiin asianhoitajapuolueisiin.
Halla-aholla oli päätöstä pistää puolueen hörhöt kuriin. Siitä voi tulla puolue, Vihreillä hörhöjä riittää ja vasemistollakin taitaa olla sellaisia vanhoja ajatuksia jotka on koettu ja vääräksi havaittu
Näin+se+vaan+näyttää+tämän+aamun+uuden+gallupin+suhteen!+Keskusta+veti+korkeimman+nousun,+nyt++1,6%.+Lisäksi+myös+SDP+ja+kokoomus+nostivat+hieman.+Vuoto+persuista+on+alkanut+nyt+toden+teolla!+Ihmiset+alkavat+ymmärtämään,+mikä+katastrofi+olisi,+jos+persut+olisivat+'vallassa'.++Ihmiset+ovat+alkaneet+oikeasti+seurata+asioita!+Eivät+enää+silmät+ummessa+vaan+äänestä+sitä+yhtä+puoluetta+automaattisesti.+Todella+hyvä+asia!+Järki+voittaa+aina!
Nyt+ollaan+menossa+oikeaan+suuntaan!
Eiköhän fiksuimmat ole jo tajunneet että persujen äänestäminen on sama kun ei äänestäisi ollenkaan.
Ei ikuinen oppositiopuolue muuta mitään
Kepu se on tänne kaikentuonut
No on niitä juntteja vielä jokka jää räksyttämään Persuihin..onneksi ne ovat vähenemään päin.
Katselen politiikkaa ylhäältä jätän jopa äänestämättä siksi annan mielipiteeni puoluettomasti.
Kansan aivoilla ajateltuna jos maailma pysyy vakaana Kokoomus nousee eniten Keskusta ja SDP nousevat jos hallitustyö onnistuu. Jos maahanmuutto valtautuu halltsetomaksi ja hallitus alkaa hyysäämään kuten Vihreät ja Vasemmistoliitto tekee sataa se Perussuomalaisten laariin.
Perussuomalaisten rasittena on kansanedustajat jotka käyttäytyy typerästi kovin on kapea kärki jossa fiksumpi järki pihisee.
Luulempa Keskustan nousuun vaikuttavan jo hieman myös Väyrysen paluun puolueeseen. Alkiolaiset palaavat hiljalleen kotiin Keskustaan Perussuomalaisista.
Keskusstalle teki hallaa Sipilän politiikka joka oli oikeammalla kuin Kokoomus. Keskustalle ei enään tule niitä vanhoja hyviäaikoja ne ovat menneet. Tältä vanhemmalta ikäluokalta vielä ääniä tulee. Perussuomalaisista palaillaan omien joukkoihin kun Väyrynen tulee ja Sipilä on joo-joo miehenä.
Keskustalta ei tulevaisuudessa ole kohderyhmää kun maaseutu autioituu ja maataloudesta väki vähenee. Palkansaajan puolue Keskusta ei koskaan ole ollut päinvastoin Kokoomuskin ymmärtää enemmän tavallista palkansaajaa, joten sieltä kannatusta ei tule.
Kyllä Paavo kerää joukkonsa takasin kepuun. Persut on ohimenevä lieveilmlö.
Katselen tässä Eduskunnan kyselytuntia tänään torstaina 5.3-20. Kyllä persuilla alkaa olemaan hätä.. Ihan jo huutamalla joutuvat puolustamaan näitä pakolaiskysymyksiä..
Onneksi Suomen hallitus pyörittää hyvin keskustelua, antavat kunnolla takaisin persuille!!
Alkaa Halla-aholla otsa pikkuhiljaa kursistumaan..!
On vain ajan kysymys, kun ihmiset hoksaavat tämän persujen sumettamisen ihmisten suhteen!
Tämä on vain ilmiö, satoi persujen laariin, nyt käänne on tapahtunut, sumetus loppuu!
Halla-ahon tukka myös harvenemaan päin...Tynkkynen huutaa et rajat kii nyt kun sai oman mamun kainaloon--``?
Viherkommareiden kannatus pudonnut enemmän kuin persujen jotka ovat ihan kannatusluokasss
Taaspa pitää kommetoida. Näitä kirjoituksia kun luette huomaatte pakolaisvastaisuuden. Tarkemmin tutkittaessa huomaa keskustalaisten olevan enemmistö näillä palstoilla.
Elikkä Keskustan kannattajilla on Perussuomalainen ajatusmaailma. Miksi sitten keskustalaiset ovat niitä jotka Perussuomalaisia haukkuu,
Suurin syy on pelko vuodosta joka tapahtuu Keskustasta Perussuomalaisiin, ja pelko onkin aiheellinen.
Tiedän paljon keskustalaisia jotka ei uskalla tunnustaa olevansa Perussuomalaisten kannattaja. Eivät paljon huutele vaan äänestyskopissa sitten käännetään takkia.
Keskustan Paavo on nousussa. Kepun ei kannata ärsyttää Paavoa tai kannatus tipahtaa. Paavolle kunnianpalautus ja paikka kepun johdossa, muuten saattaapi olla ainoa mahdollisuus liittyä demareihin tai perustaa oma punikkipuolue niin voi säilyttää omat hillotolppapaikat.
Toivotaan että kepu tulee järkiinsä ettei veljeile suomalaisten vihollisten kanssa, vaikka sipilä astui p..kaan
Olen keskustan jäsen. Yhdelle täällä keskustelijialle vastaus, ei Sipilä ole astunut paskaan.
Oli aikautensa yksi parhaista pääministereistä. Sai alulle tosi hyviä ja isoja aloitteita!!
Niitähän nyt nykyhallitus, Kulmuni-Marin johdolla vie eteenpäin!
Ettekö te lue hallitusohjelmaa???
Sehän on nykyään ihan Keskustan läpiviemää ohjelmaa!!!
Tutuskaa ennekuin tänne kirjoitatte yhtään mitään!
Punavihreää feministifasisti maalituspaskhaa ei kaipaa kukaan enää yhtään lisää.
Sinnetännemäki narkkilaumoineen tuhosi jo pääkaupunkiseudun, pohjolan kongoksihan tuo on jo muuttunut. Nämä vaan jaksaa jatkaa sitä puolen afriikan ja lähi-idän kansojen haittamaahanmuutto-ohjelmaansa ja sen julistusta.
Mikä tahansa oppi, aate ja puolue joka vaan alkaa taistella tätä haittamaahantunkeutumis arvomädätys ajattelumallia vastaan, on tervetullut.
Kiihkomamutusviirus on saanut ainakin tuhat kertaa isommat vahingot jo aikaan kuin mikään corollaviirus.
Aika typerä kommentointi.
Persut+muka+tehneet+välikysymyksen+pakolaisasiassa...Jälleen+kerran+sillä+ei+oo+mitään+vaikutusta+.+Päättäjät+päättää+
Persujen+pitäs+saada+lähes+60+%;n+kannatus+eduskuntavaaleissa+jotta+se+pääsis+joskus+päättämään+jostain.+Se+on+mahdotonta.+Täten+kaikki+äänet+Persuille+menevät+täysin+hukaan.Kohta+äänestäjät+tajuaa+tämän.+Se+on+sit+Persujen+menoa+!