Mitä öyhötys on..
"Jos alat keskustella vaikkapa sään mukaisesta pukeutumisesta, öyhöttäjä vetäytyy mukavuusalueelleen viimeistään toisen tai kolmannen kommentin jälkeen ja myöntää, että olet oikeassa mutta se on maahanmuuttajien syy. Jos yrität keskustella maahanmuutosta tai maahanmuuttajista, saat listauksen stereotypioista ja väärinkäsityksistä, jotka ovat ehtaa lainatavaraa. Öyhöttäjillähän ei ole omia ajatuksia. Asiasta huomauttaminen johtaa kuitenkin siihen, että sinusta tulee suvakkihuora."
Lisää..
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/katimartinson/271540-oyhottajan-ankea-maailma/
Nyt saa öyhöttää
11
52
Vastaukset 11
Ai siitäkö ne raiskaukset johtuvatkin. Kaikki on vaan väärinkäsitystä.
- Anonyymi
Ei kyllä persukset raiskaavat ihan muuten vaan.
Kaikki perussuomalaiset miehet pitäisi perseraiskata!
Jeps.- Anonyymi
Kannattaa miettiä jättääkö mielisairaan aloituksiin vastaamatta.
Ihan vain vinkkinä.- Anonyymi
Joo, harmiksen jutut pitäis jättää vain kahden palstanaisen ihasteltavaksi.
Mestari tuossa hyvin kuittaakin vihreiden maahanmuuttoöyhötyksestä:
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-vihreat-on-todellinen-yhden-asian-puolue-jos-turpeen-polttaminen-edistaisi-maahanmuuttoa-vihreat-kannattaisivat-turpeen-polttamista/
"Jos turpeen polttaminen edistäisi maahanmuuttoa, vihreät kannattaisivat turpeen polttamista. Vihreät on todellinen yhden asian puolue. Vihreiden piirissä toki on ihmisiä, joiden asialistalla on muitakin asioita, mutta nykyisessä eduskuntaryhmässä heitä on hyvin vähän.
– Jos vihreät jossakin hypoteettisessa hallitusneuvottelutilanteessa pakotettaisiin valitsemaan esimerkiksi seuraavista vaihtoehdoista: 1) maailman kunnianhimoisin ilmastopolitiikka JA rajat kiinni kehitysmaalaisilta vai 2) kiinalainen ilmastopolitiikka JA rajat auki kehitysmaalaisille, vihreät valitsisivat empimättä kakkosvaihtoehdon, Halla-aho toteaa."
Huomatkaa vieno hymy mestarin kasvoilla :DNo nyt kerrankin osasit tulla oikeaan aloitukseen.
Ne anaaliraiskaukset on syytä aloittaa Halla-ahosta. Harmis saa olla toisena ja vaikka raiskaaja-Putkonen kolmantena..Wwuwuw kirjoitti:
No nyt kerrankin osasit tulla oikeaan aloitukseen.
Ne anaaliraiskaukset on syytä aloittaa Halla-ahosta. Harmis saa olla toisena ja vaikka raiskaaja-Putkonen kolmantena..Kylläpä siinä taas öyhötetään kauniilla kielellä. jostain luin kun oli tehty kansainvälinen kysely naisen asemasta, tuossahan se olikin:
https://yle.fi/uutiset/3-11244436
"UNDP:n mukaan huolestuttavinta on, että 28 prosenttia vastaajista arvioi, että miehen on sallittua pahoinpidellä vaimoaan."
Nuo vastaajat on varmaan juuri niistä maista joista olet tänne kulttuuria tuottamassa.Harmaaritari kirjoitti:
Kylläpä siinä taas öyhötetään kauniilla kielellä. jostain luin kun oli tehty kansainvälinen kysely naisen asemasta, tuossahan se olikin:
https://yle.fi/uutiset/3-11244436
"UNDP:n mukaan huolestuttavinta on, että 28 prosenttia vastaajista arvioi, että miehen on sallittua pahoinpidellä vaimoaan."
Nuo vastaajat on varmaan juuri niistä maista joista olet tänne kulttuuria tuottamassa.Luin tuon kyllä..
Mitäs te persuhuorat olette asiasta mieltä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91024Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56935
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.43779Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev160727Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66697
- 45596
- 70586
- 95561
- 52531
- 22526
- 60524
- 35497
- 26490
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408
