Vieläkö arvelette keskustelun AGW ilmastonmuutoksesta vielä joskus jatkuvan?
Vuosisadan tapahtumaksi tituleerattu korona saattaa lopettaa jopa välttämättömiä päästöjä enemmän kun tarpeeksi.
Palsta voidaan sulkea ja kuopata?
13
74
Vastaukset
- Anonyymi
Luonto pärjää aivan hyvin jopa ilman ihmistä.
Jos joku eläinlaji lisääntyy tolkuttomasti, niin ennen pitkää kanta romahtaa. Karvaton apinakin on eläinlaji. - Anonyymi
Kiittäkää lällättäjiä ja 97%-trolleja siitä, että kukaan asiakirjoittaja ei enää vaivaudu palstalle vastailemaan. Sitä saa mitä tilaa.
Palataan asiaan esimerkiksi vuoden tai parin kuluttua.- Anonyymi
Onhan se hyvä että 97% konsensuksella ja vertaisarvauksillaan asiaansa todistavat AGW-hörhöt ovat menneet jonnekin muualle eivätkä enää kuormita tiedepalstaa horinoillaan.
- Anonyymi
Miten joku AGW liittyy ilmastonmuutoksiin? Ehkä niinkuin joku kreationismi evoluutioon?
Evoluutiopalsta on pullollaan kretuja aivan niinkuin ilmastonmuutospalsta oli pullollaan jönssejä ja imupuinehoitureita. Ovat onneksi menneet mullan alle tai koronaa ja hiilidioksidia pelkäämään. - Anonyymi
Joko se co2 on alkanut laskemaan, kun tehtaita ollu kiinni ja lentoja rajoitettu?
- Anonyymi
Palsta voidaan hyvin sulkea, koska se on täynnä aivotonta denialistilässytystä.
- Anonyymi
Eivät ole ymmärtäneet ilmeisestikään sitä, että keskustelun puuttuessa se AGW vaihtoehto jää käytännössä ainoaksi uskottavaksi. Aikamoiseksi pulushakiksi on tämäkin mennyt mutta täällä Suolen puolella se on tietty normimeininkiä.
Moderoimaton keskustelu asia-aiheista ei onnistu anonyymipalstalla. Se tuskin tuli kenellekään yllätyksenä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät ole ymmärtäneet ilmeisestikään sitä, että keskustelun puuttuessa se AGW vaihtoehto jää käytännössä ainoaksi uskottavaksi. Aikamoiseksi pulushakiksi on tämäkin mennyt mutta täällä Suolen puolella se on tietty normimeininkiä.
Moderoimaton keskustelu asia-aiheista ei onnistu anonyymipalstalla. Se tuskin tuli kenellekään yllätyksenä.Onhan se hyvä että alarmistidenut käyvät meitä toisinaan viihdyttämässä lätkämailahorinoillaan ja muilla muinaisilla uskontojutuillaan. Oikeastaan nuo kuuluisivat uskonto- tai huuhaapalstalle mutta olkoon täällä kunhan eivät koko palstaa täytä.
- Anonyymi
Ilmastonmuutos on peruttu. Talous sakkaa nyt niin voimalla että kohta maksetaan sille joka edes vähän tupruttelisi.
- Anonyymi
Jo joskus aiemmin huomion kirjoituksellani sen, että palstalla häiriköi yksittäinen denialisti/alarmisti, joka juttelee itsensä kanssa. Jos joku muu jotain yrittää keskustella, niin kaikki kommentit muuttuvat täydeksi älämölöksi.
En ymmärrä, minkä kiksin joku ko.toiminnasta saa...- Anonyymi
Joku ei halua aiheesta keskusteltavan ja siksi yrittää estää keskustelun. Vaikea ymmärtää miksi. Varsinkin, kun tämän palstan lukijoiden määrä on hyvin pieni eli tällä ei ole mitään merkitystä ilmastokeskustelun kannalta katsottuna.
Jonkinlaisesta reviirin puolustamisesta voisi olla kysymys tuossa hölmöilyssä. Psykologinen juttu joka tapauksessa, ei liity palstan aiheeseen. - Anonyymi
Varmaan joku saa kirjoittelullaan ihan samanlaisen kiksin tai orkun kuin saivat HeSa:n tyttötoimittajat aikoinaan muutama viikkoa sitten ennenkuin viruksenestäminen tuli muotiin. Nyt on pöksyt märkänä kun pitää jyystää parempi otsikko kuin on Iltalehdessä.
- Anonyymi
Palsta on jo pidempään ollut alennustilassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518194KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4257234Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693713Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463382Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092884Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään452408- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv301620Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821487