Voisitteko arvoisat koiranomistajat arvostaa meitä muitakin asukkaita, jopa koirattomia, niin, että ette antaisi niiden lemmikkienne sotkea meidän kotiemme portinpieliä ja sisääntuloja.
Ei ole myöskään kiva mennä postilaatikolle, kun laatikon edessä on höyryävä koiranp---a. Jos satut astumaan sen päälle, on aikanen puhdistaminen, ettei kantaudu sisälle.
Ei ole kovin ruokahalua herättävä, kun lemmikkinne hyppäytetään hangelle ikkunan eteen työntämään pari pitkää, mustaa p----pötköä, juuri, kun olen lusikoimassa keittoa suuhuni. Meinaa siinä väkisinkin tulla "kaulap----t" lautaselle. Ainakin jää syönti kesken.
Toivon todella, arvoisat koiranomistajat, että käyttäkää omaa ikkunanalustaa, p--------sanne lemmikkiänne. Olisihan siitä etua itsellennekin, jos perustatte tai hoidatte jo olevaa kukkapenkkiä. Lannoitus hoituisi kätevästi.
Arvoisat koiranomistajat!nen
4
223
Vastaukset
- Anonyymi
luoteislappi ei suostu asiasta kirjottaan,ei kuulemma kiinnosta ketään
- Anonyymi
Senpä vuoksi kirjoitellaan täällä.
- Anonyymi
Koiranomistaja on Kunkku! Presidentilläkin on koira. Koirista kärsivien asiat ei kiinnosta ketään. Itse olen ensihoitaja 3-vuorotyössä. En pysty nukkumaan naapurin kennelin melulta, mutta ei voi poliisikaan kuulemma mitään asialle tehdä, kunnan viranomaisista puhumattakaan. Kumma ettei edes tällaisina aikoina arvosteta raskasta työtä tekevien kotirauhaa.
- Anonyymi
Eihän tyhmä osaa muita ottaa huomioon,eikä laki koske. asiallinen kritiikki leimataan raivoksi ja koiravihaksi.tottus on, että suurin osa koiran omistajista on tosi tyhmiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882503- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841378EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 81923
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19900Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe33773- 54773
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102771- 30706