Luonto yrittää parantaa maapalloa

Anonyymi

Tai joku muu juttu mikä ei ole tästä maailmasta. Korona-virus on luoon keino poistaqa ylikansoitusta. Nyt pitäisi antaa koronan hoitaa tehtävänsä. Ne jotka kuolee niin kuolee..maapallolta saataqisiin pois 2 miljardia ihmistä vuodessa..ruumit pitäisi vaan polttaa ja tuhkat käyttää perunoiden viljelyyn.

11

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tieteellinen tutkimustietoon perustuva arvio koronaviruksen tappavuudesta on 0,5% väestössä missä ikärakenne on samantapainen kuin Kiinassa.

      Mutta tällöin tulee ottaa huomioon, että sairastuneet ovat saaneet erinomaista hoitoa, ehkä parasta mahdollista.

      Nykyään maapallolla on n. 7,8 mrd ihmistä.

      0,5% tästä olisi 39 miljoonaa.

      Runsas ihmismäärä, mutta ei juuri mitään maapallon väkilukuun verrattuna, eikä vaikuttaisi juuri mitään syntyvyyteen siksikin, että tietojen mukaan koronavirus tappaa lähinnä vain iäkkäitä, eli jo lisääntymisiän ohittaneita, ja nuoremmista niitä joiden terveys on jo valmiiksi muutenkin heikko, eli joiden lisääntymispotentiaali on huono.

      Todellisuudessa tietenkin koronaepidemiaan kuolevien määrää maapallon mittakaavassa on hyvin vaikeaa arvioida. Olosuhteet eri maissa poikkeavat kovin suuresti toisistaan. Väestörakenne on erilainen ja mahdollisuus saada hoitoa taudin kriittisessä vaiheessa myös.

      • Anonyymi

        Tuo 39 miljoonaa on maailman puolen vuoden väestönkasvu, ei sen enempää.


    • Anonyymi

      Ihmiset, jotka on väärällä tietoisuuden tasolla ts. taajuudella eivät voi selvitä koronasta. Luonossa taajuus nousee ja samalla se vetää alemmilta tasoilta tappavia tauteja. Miten muuten se voisi olla?

      Onneksi ihminen voi muuttaa omaa auraansa, ja nousta tietoisuudessaan ylemmille tasoille.

      AuraTransformaatio™ on kerran elämässä tehtävä energiahoito ennen vuotta 1987 syntyneille aikuisille. Myös nuoret aikuiset, jotka ovat syntyneet vuosien 1987 - 1994 välillä hyötyvät tästä hoidosta.

      AuraTransformaatio™ on ns. “siirtymäajan” hoitomuoto ja ensisijaisesti työkalu oman energiatason pysyvään nostamiseen ja laajentamiseen. Hoito aktivoi ja mahdollistaa perinteisen energiajärjestelmämme “päivittymisen” uuden ajan energioihin, jotka vuonna 1995 ja sen jälkeen syntyneillä lapsilla ja nuorilla jo on. Hoito käynnistää uuden ajan indigo-, kristalli, kristalli-kultaenergioiden sekä muiden uusien, vielä tulossa olevien energioiden vapaan, mutta hallittun virtaamisen kehossasi. Tämän lisäksi kehosi ympärille muodostuva suojaava ja tasapainottava aurarakenne pitää huolen siitä, että oma voimasi ja energiasi pysyy sinussa ja sinuun kuulumattomat asiat ja energiat ulkopuolellasi. ... näin kerrotaan eräällä sivulla.

      • Anonyymi

        Kaikenlaista hömppää sitä kerrotaankin. Toivottavasti et kuitenkaan uskonut.


      • Anonyymi

        Montako meghertsiä pitää omaa taajuutta nostaa että pääsee ns. kummitustaajuudelle vuorovaikuttamaan säksätysradion henkiolentojen kanssa?


    • Anonyymi

      Luonto ei ole entiteetti, jolla olisi omaa tahtoa.

      • Anonyymi

        Eipä niin. Kyseessä on se ryhmä korkeamman sivilisaation edustajia, joilla on tehtävänä tarkkailla ja ohjailla tämän meidän planeetan kehitystä, kutsutaanpa heitä sitten alieneiksi tai vaikka jumalaksi. Oikeastaan yhdentekevää, koska meidän tasoisille olennoille se on käytännössä sama asia.


    • Raamattu on monipuolinen tietoteos. Se on myös maailman luotettavin lääketieteen käsikirja. Se antaa syyn kaikkiin sairauksiin, mutta myös lääkkeen jokaiseen tautiin.
      Maallinen lääketiede yrittää epätoivoisesti keksiä lääkettä Coronavirusta vastaan, joka on jo tappanut valtavasti ihmisiä ympäri maailmaa.

      Oikea lääke Coronavirusta vastaan on kuitenkin ollut olemassa jo tuhansia vuosia ja tuon lääkkeen nimi on Jeesus Kristus. Se on ilmainen lääke ja sitä saa ilman receptiä.
      Lääkkeen parantava vaikutus perustuu siihen, että Jeesus on jo kantanut meidän syntimme ja sairautemme Golgatan ristille. Meidän tarvitsee vain uskoa tämä todeksi omalla kohdallamme ja ottaa Jeesus vastaan omaksi Vapahtajaksemme ja Herraksemme.
      Sairauden alkulähde löytyy Jeesuksen sanoista:

      "Varas (saatana) ei tule muuta kuin varastamaan ja tappamaan ja tuhoamaan. Minä olen tullut, että heillä olisi elämä ja olisi yltäkylläisyys." (Joh.10:10)

      Valitettavasti monille ihmisille ja valtion poliittisille päättäjille ei kelpaa tämä lääke ja niin ihmiset saavat kärsiä ja kuolla Coronaviruksen seurauksena turhaan.
      Poliittiset päättäjät ovat kääntäneet selkänsä Jumalalle ja säätäneet jumalattomia lakeja, kuten sukupuolineutraaliavioliittolaki, aborttilaki ja muita vastaavia Jumalan tahdon vastaisia lakeja ja niiden kautta on avautunut ovi pahuuden voimille, kuten Coronavirukselle.

      • Anonyymi

        Autuaita ovat yksinkertaiset... 🤣


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe