Viinamies kohtelee naista

https://www.youtube.com/watch?v=pvVrIaFKoG0

Mikäkän naisia kiehtoo viinamiehissä, jotka kohtelevat naisia, kuten kohdasta 3:50:00 alkaen saamme havaita.
Nainen ei jätä viinamiestä, vaan lopussa naisen sympatiat ovat viinamiehen puoleen.
Naiselle ei kelpaa raitis mies, joka ei kohtelisi naista tuolla tavoin.

t. Raitis mies
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Upista on tullut Suomen johtava rappiotubettaja nyt kun Tampereen Tero on vetäytynyt eläkkeelle striimaushommista.

Äänestä
  • Heh, heh, ei monella olisi pokkaa tehdä samoin.

    Äänestä

Viinamies juo viinaa ja pääsee mukaan porukoihin jossa tapaa naisia. Naiset viihtyvät viinamiehen seurassa kun juodaan yhdessä viinaa. Viinamiehellä on naisseuraa riittänyt jo ihan teinivuosista lähtien kun juotiin yhdessä viinaa kylillä.

Raitis mies on porukoiden ulkopuolella eikä tapaa naisia. Ja kukapa nainen raittiin miehen seurassakaan viihtyisi kun ei juotaisi viinaa.

t. viinamies

Äänestä
  • Nainen saa todennäköisesti nyrkistä viinamiehen seurassa.
    Naiset on erikoisia, naisen hoivavietti nousee, kun känninen viinamies voivotelee vierellä, nainen ottaa viinamiehen kainaloon ja silittää viinamiehen päätä, vaikka samaan aikaan viinamis takoo nyrkillä naisen kehoa, päätä ja huutaa naiselle.

    Äänestä

En näe tätä asiaa noin..
Viinamies ei ole kenenkään naisen toiveiden täyttymys, tavoite, onni. Jos nainen ei itse käytä alkoholia suuria määriä, vain satunnaisesti käyttää..
En usko myöskään, että mikään hoivavietti herää alkoholisoituneeseen mieheen, kyllä siitä on välittäminen kaukana, jos toinen renttuna haluaa elää.
Raitis mies kelpaa, mutta jos on täysin raitis niin silloin on muitakin hyveitä.
Tupakka ei ole yhtään sen miellyttävämpi parisuhteessa.
Alkoholi on viisaiden ihmisten nautintoaine, jos tämän ymmärtää?
Lienee myös helppoa käyttää siten, että siitä ei aiheudu ongelmia muille ihmisille.

Äänestä
  • Viinamies ei ole ehkä naisten toiveiden täyttymys, mutta viinamies juo viinaa ja pääsee mukaan porukoihin. Viinamies tapaa naisia koska on mukana juomassa viinaa. Nainen valitsee viinamiehen.

    Raitis mies ei ole mukana porukoissa koska ei juo viinaa. Hän ei naisia tapaa eivätkä naiset tapaa häntä. Raitis mies jää yksin.

    t. viinamies

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Viinamies ei ole ehkä naisten toiveiden täyttymys, mutta viinamies juo viinaa ja pääsee mukaan porukoihin. Viinamies tapaa naisia koska on mukana juomassa viinaa. Nainen valitsee viinamiehen.

    Raitis mies ei ole mukana porukoissa koska ei juo viinaa. Hän ei naisia tapaa eivätkä naiset tapaa häntä. Raitis mies jää yksin.

    t. viinamies

    Raitis mies ei saa korona tartuntaa, kun ei pyöri porukoissa.
    Viitamies saa koronan porukoissa pyöriessään, eikä saa happea.

    t. Raitis mies

    Äänestä

Eih, yhtään kiehdo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=pvVrIaFKoG0

Mikäkän naisia kiehtoo viinamiehissä, jotka kohtelevat naisia, kuten kohdasta 3:50:00 alkaen saamme havaita.
Nainen ei jätä viinamiestä, vaan lopussa naisen sympatiat ovat viinamiehen puoleen.
Naiselle ei kelpaa raitis mies, joka ei kohtelisi naista tuolla tavoin.

t. Raitis mies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu