Katsoo silmiin ja antaa merkkejä, että voisin lähestyä. Sitten kun lähestyy niin kertoo olevansa jo suhteessa. Sitten kuukausia myöhemmin iskee yllättäen silmää, vaikka muuten ollut ajan "neutraalisti".
Pitääkö vain hauskaa vai mitä?
Miksi varattu nainen osoittaa kiinnostusta?
11
133
Vastaukset
- Anonyymi
En ole sun naises mutta tuon pari seikkaa esille. Olen ihastunut ja osoittanut sen, flirttaillut ym eräälle miehelle. Välien lähentyessä aloin tuntea syyllisyyttä häntä kohtaan siitä ettei hän tiennyt (?) että olen varattu. Tämän vuoksi toin sen hänelle ilmi, jotta hän ei tuntisi oloaan huijatuksi. Olen myös antanut ymmärtää että en ole onnellinen suhteessani.
On vaikea tietää naisen vaikututinta. Itse toin varattuna olemisen esille siksi, että toinen voi miettiä omaa suhtautimistaan siihen. En siksi että torjuisin.- Anonyymi
Miten olet tuonut esille, ettet ole onnellinen?
- Anonyymi
Kiitos hyvästä vastauksesta!
Kun hän kertoi minulle olevansa parisuhteessa, niin koin sen silloin torjuntana. Sen takia en ole enää uskaltanut olla läsnä tilanteissa hänen kanssaan, vaikka tunteita ja varovaista haluakin olisi. Aika vaikea tilanne kun en tiedä hänen tunteistaan, mutta hän tietää minun.
ap - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos hyvästä vastauksesta!
Kun hän kertoi minulle olevansa parisuhteessa, niin koin sen silloin torjuntana. Sen takia en ole enää uskaltanut olla läsnä tilanteissa hänen kanssaan, vaikka tunteita ja varovaista haluakin olisi. Aika vaikea tilanne kun en tiedä hänen tunteistaan, mutta hän tietää minun.
apPakko vielä palata tämän vastauksen äärelle. Kun tarkemmin tänään tapahtumia ja asioita mietin, niin voisin pitää todennäköisenä että kyseinen nainen toimi vastaajan tavoin. Minä itse olen saattanut sekoittaa kaiken vaan niin pahasti, kun ajattelin hänen vain torjuneen minut. Kaikki vain ei olekkaan ehkä niin, kuin kuvittelen?
Pitää ruveta toimiin IRL. En ota sitä riskiä että homma kaatuisi mahdollisen väärinkäsityksen takia.
Kiitos vielä vastanneelle naiselle. Et ehkä usko kuinka paljon vastauksesi auttoi minua "sisäisesti". :)
-ap - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakko vielä palata tämän vastauksen äärelle. Kun tarkemmin tänään tapahtumia ja asioita mietin, niin voisin pitää todennäköisenä että kyseinen nainen toimi vastaajan tavoin. Minä itse olen saattanut sekoittaa kaiken vaan niin pahasti, kun ajattelin hänen vain torjuneen minut. Kaikki vain ei olekkaan ehkä niin, kuin kuvittelen?
Pitää ruveta toimiin IRL. En ota sitä riskiä että homma kaatuisi mahdollisen väärinkäsityksen takia.
Kiitos vielä vastanneelle naiselle. Et ehkä usko kuinka paljon vastauksesi auttoi minua "sisäisesti". :)
-apOlen 17:03 ja jatkan ....kun välit lähentyivät niin mulle todellakin tuli se pakottava tarve ilmaista että olen varattu. Tunsin päivä päivältä enemmän syyllisyyttä siitä että hän kokisi olonsa huijatuksi jos se tulisi myöhemmin ilmi, kun paljon olimme tekemisissä. Suunnittelin monta päivää miten kertoa jotta hän ei ymmärtäisi väärin (torjuntana). Kerroin tilanteesta aika avoimesti.
- Anonyymi
Hyvin epäilen että pitää hauskaa!
- Anonyymi
Miksihän sitä vanhaa suhdetta ei voi vain lopettaa ennen kuin aloittaa uuden? Tarvitaanko siihen joku ihmismäinen kainalokeppi avuksi, vai pitääkö muuten vaan sotkea omia ja toisten asioita lisää?
En ole ikinä ymmärtänyt liian pitkälti. Eikä sillä, että olisi itselle ongelmia aiheuttanut, mutta monille kai aiheuttaa.
En edes luottaisi ihmiseen, jonka "vien" toiselta. Kuvioilla kun on mm. tapana toistua, ja erinäisistä muistakin asioista ne usein kertovat samalla.- Anonyymi
Ehkä ei uskalleta elää yksin ja pitää olla uusi valmiina, ennenkuin uskalletaan erota? Tämä voisi olla yksi syy.
- Anonyymi
Leikkii ja pitää todellakin vain hauskaa. Aikuinen ja tasapainoinen nainen ei noin käyttäydy.
- Anonyymi
En lähtisi yleistämään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En lähtisi yleistämään.
En minäkään yleistäisi. Enemmän uskon, että eronneet leikkii ja vaihtaa partnereita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178