Persuista loppui viimeinenkin puhti

Anonyymi

Persut veisaavat samaa vanhaa virttään. Ja mikäs siinä onkaan kiukkuisen näköisenä ja epävireisenä hoilailla, kun parempaan ei pysty.

Kansakunnalla on hätä ja tarvittaisiin kaiken kattavaa yhteistyötä läpi puoluerajojen, mutta mitä tekevät persut? Aivan oikein, jatkavat sitä samaa virttänsä, johon ei loppua ole tulossa. Kansa kyllä alkaa olemaan lopun kyllästynyt ja se tulee kyllä seuraavissa vaaleissa näkymään.

13

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa täällähän nt kommarit jaksaa vielä.....
      Sori jos kirjoitus vihreitä ku kinthaatt kätes kirjoitan ettei kommunismi ja korona tarttuisi.

    • Anonyymi

      Ministeri kehuikin päivän kuinka saatiin suojaimia Kiinasta. Kalliiksi tuli kuulemma mutta raha ei ratkaise tässä tilanteessa. No niitähän tuli ...........joo!

      • Anonyymi

        Ja mitä persut olisi tehneet saadakseen suojaimia ?

        Tuo on juuri sitä mihin persujen osaaminen loppuu, muiden arvostelu, mutta itse eivät saa mitään aikaiseksi.


    • Anonyymi

      Tyhmän oloista tuo persuilu, siitä on maku mennyt jo aikapäiviä sitten

      • Anonyymi

        Eiköhän tuo sinun yksin kirjoittelu jo riitä tälle päivälle, jos jotain ymmärtäisit, tietäisit että Perus-suomalaiset ei voi asioista päättää Oppositiossa, jos tiedät mikä sellainen on, Hallituksen Ministerit päättävät hankinnoista, ei Oppositio.


    • Anonyymi

      Hyvä aloitus. Perussuomalaiset ovatkin saaneet "keskustella" itsensä kanssa ja kehua taukoamatta kuinka hyvä puolue onkaan. Nyt ollaan sitten tosiaankin nähty, etteivät oppositiossa osaa muuta kuin soittaa suutaan. Jos perusuomalaiset olisivat olleet halituksessa niin maa olisi yhtä kaaoksessa kuin heidän niin kovasti ihailemansa maat Venäjä, Unkari, Puola, Valko. Venäjä, Usa ja Brasilia. Ainoastaan yksi heidän ihannemaistaan on onnistunut Koronan hyvässä hoidossa ja se on Kiina.

      Persut yrittävät yhä tässäkin tilanteessa lietsoa jotain oikeisto - kommunismi miekkailua, vaikka Suomessa ei ole ollut todellista kommunistista puoluetta kymmeniin vuosiin. Tässä tilanteessa ei muutenkaan olisi syytä kärjistää mitään vastakkaisasettelua. Jos sellainen olisi aivan pakko kuitenkin tehdä niin silloin se kannattaisi tehdä oikein. Tällöin vastakkain olisi pohjoismainen demokratia ja persujen ajama Usan edustama (taloudellinen) tai Venäjän, Unkarin, Turkin, Brasilian ja Puolan (vallan) harvainvalta ja demokraattisten arvojen vähittäinen poistaminen.

      Kokoomus on onnistunut paljon paremmin oppositopolitiikassaan, koska on aidosti tukenut hallituksen järkeviä toimenpiteitä.

      • Anonyymi

        Perussuomalaiset ehdottivat näitä toimia, mitä hallitus teki ,niin 2 viikkoa aikasemmin. Taisipa jopa Orpokin olla samaa mieltä Perussuomalaisten kanssa. Nämä löytyy eduskunnan höpötystunnilta jos haluaa katsoa Areenasta.


    • Anonyymi

      persut ovat ahdingossa. Ei kukaan järkevä ihminen voi antaa heille tukeaan.
      Suomessa on persujen lisäksi kommarit, joten heitä on neljännes väestöstä.
      Neljännes ja jatkossa vielä vähemmän on aivottomia ihmisiä. Varokaa heitä.

      • Anonyymi

        Sehän on jokaisen oma asia kelle tukensa antaa. Mitä se kenellekkään kuuluu?


      • Anonyymi

        siinä mielessä hyvä että tehdyt hölmöydet menevät muitten puolueitten piikkiin. Persut voivat olla hyvin, hyvin tyytyväisiä olevaan tilanteeseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        siinä mielessä hyvä että tehdyt hölmöydet menevät muitten puolueitten piikkiin. Persut voivat olla hyvin, hyvin tyytyväisiä olevaan tilanteeseen.

        Oiskohan Kokoomus vielä tyytyväisempi?


    • Tää Vesku se on ihan sekasin. Näkee persuja sekä natseja joka paikassa.

      • Anonyymi

        voitto kotio ja sillei


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      84
      6004
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      312
      5041
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2648
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      46
      2588
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1812
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1659
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1511
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      108
      1451
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1383
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      118
      1376
    Aihe