Tuossa tuo uusi Win10 pöytäkone nyt on. Mitä on odotettavissa kun käynnistän sen. Mitä hyvä tietää etukäteen. Onko jonkun Windows-tilin luonti enään pakko. Youtubesta olen kyllä tutoriaaleja katsellut mutta ihmetyttää että yhdessäkään ei tehty erikseen tavallisen käyttäjän tiliä ja järjestelmänvalvojan tiliä niin kuin seiskassa suositeltiin ja netissä oltiin tuolla tavallisella tilillä jolloin netissä olo oli turvallisempaa kuin jos netissä olisi oltu järjestelmänvalvojan tilillä.
Ja luodaanko nykyisin joku pin-koodi salasanan sijasta ym.
Uusi Win 10
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä tehotesti sille että montaako bluray-elokuvaa täydellä laadulla prosessori jaksaa pyörittää: kopioit suoraa Bluray-levyiltä tietokoneen levylle elokuvia ja sitten vaikka käytät monia VLC-videoplayereitä yhtäaikaa, ja pyörität samalla ruudulla vaikka kahdeksaa bluray-elokuvaa täysin omissa ikkunoissaan yhtäaikaa, pitäisi riittää tehot, helpostikin.
- Anonyymi
Kuka nykyään jotain levyjä rippaa kun voi ladata suoraan netistä nopeammin.
Siitä onkin aikaa kun otin tuollaisen käyttöön, muistaakseni täytyy luoda profiili/tili ja käyttöönottoasennus menee osio osiolta. Pin-koodin tai salasanan saa itse päättää kumpaa käyttää. Selaimesta kannattaa valita yksityinen selailu niin saattaa olla turvallisempaa.
- Anonyymi
Win10 64-bittinen on asennettuna eräälle levylle, mutta siitä on nyt piuhat irti, käynnistän sillä koneen jos laitan piuhat kiinni siihen levyyn :D
Oikeastaan tuollainen että montaako bluray-elokuvaa jaksaa pyörittää samalla ruudulla yhtäaikaa eri-ikkunoissa on enemmänkin prosessorin ja näytönkiihdyttimen ominaisuuksien testi.
1 näyttö vain ja samalle ruudulle yhdellä näytönohjaimella monia bluray-elokuvia :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611189- 42891
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että334668- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75576
- 56564