Tuossa tuo uusi Win10 pöytäkone nyt on. Mitä on odotettavissa kun käynnistän sen. Mitä hyvä tietää etukäteen. Onko jonkun Windows-tilin luonti enään pakko. Youtubesta olen kyllä tutoriaaleja katsellut mutta ihmetyttää että yhdessäkään ei tehty erikseen tavallisen käyttäjän tiliä ja järjestelmänvalvojan tiliä niin kuin seiskassa suositeltiin ja netissä oltiin tuolla tavallisella tilillä jolloin netissä olo oli turvallisempaa kuin jos netissä olisi oltu järjestelmänvalvojan tilillä.
Ja luodaanko nykyisin joku pin-koodi salasanan sijasta ym.
Uusi Win 10
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä tehotesti sille että montaako bluray-elokuvaa täydellä laadulla prosessori jaksaa pyörittää: kopioit suoraa Bluray-levyiltä tietokoneen levylle elokuvia ja sitten vaikka käytät monia VLC-videoplayereitä yhtäaikaa, ja pyörität samalla ruudulla vaikka kahdeksaa bluray-elokuvaa täysin omissa ikkunoissaan yhtäaikaa, pitäisi riittää tehot, helpostikin.
- Anonyymi
Kuka nykyään jotain levyjä rippaa kun voi ladata suoraan netistä nopeammin.
Siitä onkin aikaa kun otin tuollaisen käyttöön, muistaakseni täytyy luoda profiili/tili ja käyttöönottoasennus menee osio osiolta. Pin-koodin tai salasanan saa itse päättää kumpaa käyttää. Selaimesta kannattaa valita yksityinen selailu niin saattaa olla turvallisempaa.
- Anonyymi
Win10 64-bittinen on asennettuna eräälle levylle, mutta siitä on nyt piuhat irti, käynnistän sillä koneen jos laitan piuhat kiinni siihen levyyn :D
Oikeastaan tuollainen että montaako bluray-elokuvaa jaksaa pyörittää samalla ruudulla yhtäaikaa eri-ikkunoissa on enemmänkin prosessorin ja näytönkiihdyttimen ominaisuuksien testi.
1 näyttö vain ja samalle ruudulle yhdellä näytönohjaimella monia bluray-elokuvia :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1244902Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1954693Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku112348Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1211997- 4031741
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a371518Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann101338Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781235- 841209
- 741065