...esim.kodinkoneliikkeiden kassoilla? Samanlainen asiakastilanne se on kuin ruokakaupassakin.
Miksi suojapleksejä ei ole
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
aloittajalle suhteellisuuden tajua..
Ei todellakaan ole samanlainen asiakastilanne, kuten aloittaja 'kuvaa'.. höpö höpö koko kirjoitukselle.
Se virus tarttuu kaikille jos myyjä on sen saanut ja on oireeton..on köyhää jos ei välitetä turvallisuusasioista.
Kodinkoneliike..hei haloo..eihän siellä nyt tähän aikaan kukaan vieraile. No, ehkä nämät ämmät, jotka sotamaalauksen aamulla tekevät, ja turhautuvat kotona.. he ovat suurin asiakas ryhmä tällähetkellä.
Mites niin eri tilanne. Asiakkaita vähemmän mutta kuitenkin.
Plexit kaikille
Perustele.
Ei tartte perustella.
taksimiehille kans pleksit päähän.
Tähän ketjuun ymmppään tämmösen asian. Haluaisin käyttää kauppareissuilla kertakäyttöistä maskia. Missä niitä myydään?
Tilasin nettikaupasta,muualta ei varmaan saa
Kaikki nettikaupat myy ei-oota.
Mitä niitä sinne laittaa.? 1-3 asiakasta käy nyt keskimäärin päivässä. Hukkaan heitettyä rahaa..
Juu kyllä leksejä tulee käyttää ja pysäyttää virus. Eihän koskaan voi tietää viruksen kulkeutumisia. Virus on levinnyt ja leviää edelleenkin. Vaikka Sanna Marin ja Ohisalo haluaisivatkin antaa coronan levitä ja tuoda uusiakin Afriikasta.
Yleensä kodinkonekaupoissa kassa on sen tyylinen että niin asiakas kuin työntekijäkin voi olla vähän kauempana. Jopa parin metrin turvavälin saa toteutettua. Eri asia jotkut Ohlssonit tai vastaavat jotka ovat oikeastaan pikkusälän tavarataloja. Niissä on kassatkin kuin valintamyymälässä. Ei ole ollut tarvetta käydä viime aikoina niin en tiedä onko niihin laitettu pleksit (uusi läppäri on matkalla postissa kun ostin netistä).
Tehkää pahvitaatikosta oma visiiri ja kulkekaa se päässä asioilla.Laittakaa vielä pikku antenni laatikon reunaan.
Joo hieno idea,mistähän se antennin tekisi siihen laatikkoon.
Laita vaikka pieni pätkä laturin johtoa.Näyttää sitten hienolta,myös led valon voi tuunata vilkkumaan.
Kyllä pittä pleksi olla ja antenni.
käyttäkää pleksiä aina ulkona
Mites? Saako autoa ajaa suojanaamari päässä?
voit ajaa autoa vaikka pahvista tehty naamari päässä,elmukelmusta tähystysaukot-
laittakaa pleksit päähän kun asioitte ,älkääkä aukoko suuta