onko dipper kielen siniseksi värjäävä makeistanko turvallinen tuote syötäväksi onko kellään kokemusta
dipper makeiset
10
1381
Vastaukset
- Anonyymi
On turvallinen minunkin 2 tyttöä söivät niitä tilasin heille 3 laatikkoa sinisiä vadelma dipper karkkeja itse en tykännyt mutta he pitivät niistä koska Ne värjäsivät kielen🤩. Mutta 1 laatikon missä on 100 dipper karkkia niin he söivät sen 2 päivässä!
- Anonyymi
No niistä sinisistä on tullut jotain allergiareaktioita mutta pinkit ja vihreät pitäisi olla ihan turvallisia.
- Anonyymi
https://www.kemikaalicocktail.fi/2020/05/lapsille-voimakkaita-oireita-sinisista-dipper-patukoista/
ei ole omakohtaista kokemusta, en ole maistanut - Anonyymi
Ei kannata syödä! Mulla tuli maha tosi kipeeks yhen dipperin jälkeen ja sit tuli paskan mukana sinistä mönmöä
- Anonyymi
Kannattaa syödä
- Anonyymi
No tuleeha jos syö 50
- Anonyymi
Rahan ahneus menee terveyden ohitse.. tää on nyt sitä eu lainsäädäntöä parhaimmillaan Suomen elintarvikevirasto nostaa kätenssä pystyy...tälläistä törkyä sallitaan Suomessa myydä täyttä piittaamattomuutta nuoria kohtaan,. suolisto sairaudet kasvaneet räjähdysmäisesti..
- Anonyymi
Jaa😂😂
- Anonyymi
Sitähän on spekuloitu, ett kyse saattaisi olla liian suurista sinivärimääristä. Siihen nähden a) varoisin ostamasta ja ainakin b) rajoittaisin lasten syömismääriä. Anna vaikka yksi per naama, jos yleensäkään annat, että saavat kielen siniseksi ja syököön sitten turvallisiksi tiedettyjä normikarkkeja. Kyllä se väri kielessä melko kauan pysyy.
- Anonyymi
On turvallinen, jos ei ahmi heti 50 päivässä. Mulla ei oo tullu mitään oireita, en syö kun maksimissaan kaksi päivässä. Eli ei kannata ahmia niitä ja syödä hirveästi päivässä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1343978Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va211952Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos461709Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3401574Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201433Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi421376Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801164Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti181058Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1361032- 75948