Massa matkailua laskettelu-ym.keskuksiin tuskin tullaan enää näkemään,tämä on tosi.Lappi on hieno paikka ja siitä nauttii oikeasti kun vaeltaa ja rauhoittuu luonnossa ilman mitään keinotekoisia aktiviteettejä ja tämän varaan kannattaa laskea tulevaisuuden näkymät.Nyt on on oikein rautalangasta väännetty malli kuinka tyhjänpäälle on moni asia rakennettu.Lapissa voi myös harjoittaa kaikkea muitakin yritystoimintaa siinä missä muuallakin,se on vain tuntunut unohtuneen totaalisesti.
Matkailun uusi aika
Anonyymi
5268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta mihin katoavat silloin Lapin tavaramerkit tippuri, Chlamydia ja Coronavirus? Eikö niitäkin tarvita?
Ne jääköön " kuninkaallisten" yksinoikeudeksi? Heh, heh.
Ei, ei, ei! Kuinka Levillä silloin eletään!
Kukaan järkevä ihminen ei enää lähde näihin taudinpesiin rypemään ja saastuttamaan itseään ja toisia.Samoin isot kauppakeskukset ovat tainneet tulla tiensä päähän.Pieni on puhdasta ja kaunista.Toivottavasti järki voittaa pitkässä juoksussa.
Koska Kittilässä on järki voittanut? Kemin keskussairaalan johtavan lääkärin mukaan Levi on aina ollut tippurin, kupan, Chlamydianmja nyt Coronan linko ympäri Suomea.