Massa matkailua laskettelu-ym.keskuksiin tuskin tullaan enää näkemään,tämä on tosi.Lappi on hieno paikka ja siitä nauttii oikeasti kun vaeltaa ja rauhoittuu luonnossa ilman mitään keinotekoisia aktiviteettejä ja tämän varaan kannattaa laskea tulevaisuuden näkymät.Nyt on on oikein rautalangasta väännetty malli kuinka tyhjänpäälle on moni asia rakennettu.Lapissa voi myös harjoittaa kaikkea muitakin yritystoimintaa siinä missä muuallakin,se on vain tuntunut unohtuneen totaalisesti.
Matkailun uusi aika
5
211
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta mihin katoavat silloin Lapin tavaramerkit tippuri, Chlamydia ja Coronavirus? Eikö niitäkin tarvita?
- Anonyymi
Ne jääköön " kuninkaallisten" yksinoikeudeksi? Heh, heh.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne jääköön " kuninkaallisten" yksinoikeudeksi? Heh, heh.
Ei, ei, ei! Kuinka Levillä silloin eletään!
- Anonyymi
Kukaan järkevä ihminen ei enää lähde näihin taudinpesiin rypemään ja saastuttamaan itseään ja toisia.Samoin isot kauppakeskukset ovat tainneet tulla tiensä päähän.Pieni on puhdasta ja kaunista.Toivottavasti järki voittaa pitkässä juoksussa.
- Anonyymi
Koska Kittilässä on järki voittanut? Kemin keskussairaalan johtavan lääkärin mukaan Levi on aina ollut tippurin, kupan, Chlamydianmja nyt Coronan linko ympäri Suomea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781