Edellenkään ylitornio ei kerro miten korona hoito kunnassa on järjestetty.
Vanhusten puolesta.
Jokos kotipalvelussa on laitettu vanhuksien tykönä käymään pienempi piiri ?
VANHUKSET YLITORNIOLLA
8
1204
Vastaukset
- Anonyymi
On kuulemma soitettu, kerrottu että jos jotain tarvii, niin soittaa edellisenä päivänä kuntan asiasta, en muuta tiedä.
- Anonyymi
ei ole kaikille kyllä sitten soitettu.
- Anonyymi
No ei nekään nyt kaikkeen ehdi, on nääs juotava kahvia, ja juteltava asioista jotka koskevat pukeutumista, ja kunnan ihmisten toilauksia, se on raskasta, ei siinä juuri ehdi työhön aikaansa tuhlata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei nekään nyt kaikkeen ehdi, on nääs juotava kahvia, ja juteltava asioista jotka koskevat pukeutumista, ja kunnan ihmisten toilauksia, se on raskasta, ei siinä juuri ehdi työhön aikaansa tuhlata.
NIiin kunta lajittelee ihmiset omiin lasti luokkiin .1 luokka ,jos naama mielyttää ja 2 luokka ,jos naama ei mielytä ja asiat ei mene niiden ehdoilla.
- Anonyymi
ei ole järjestetty mitenkään,riittääkö kyky ja taito,nyt punnitaan ja sitten tutkitaan.tulos tai ulos.
- Anonyymi
On sovittu, että hoidetaan kaikille corona tasapuolisesti
- Anonyymi
OLIPA HIENO HOMMA KUN SEURAKUNTA JAKOI RUOKAPAKETTEJA. JA VEIVÄT SIVUKYLILLEKKIN..KYLLÄ SE OLI HYVÄ APU VANHUKSILLE JOTKA OVAT SIELLÄ . EIVÄT VOI, EIVÄTKÄ USKALLAKKAN TULLA KYLILLE.
- Anonyymi
Rikolliset tekopyhät saakoon tartunnan...kyllä jokainen eestään löytää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937748
- 403722
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241160
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321013Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31772Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60739TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o268703