Vihreää touhua

Todella surullista katsottavaa tämä virherhörhöjen touhu.
Ja täälläkin tätä toimintaa mainostetaan alarmistien toimesta kovasti.
Pitkä video, mutta kannattaa katsoa näitä "ilmastonmuutoksen" takia tehtäviä touhuja. Melkoisen kuvottavaa puuhaa.
Maapallo olisi paljon parempi ja puhtaampi paikka ilman tuota viherhörhöilyä.

https://www.youtube.com/watch?v=Zk11vI-7czE

13

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ympäristöjärjestöt tuhoavat maapallon.

    • Anonyymi

      Elämää pitää suojella. Myös koronavirusten elämää.

    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa. Riittävän pitkään jatkunut asiaton kommentointi lopulta karkoittaa ne, jotka vastaisivat aiheeseen liittyviin mielenkiintoisiin kysymyksiin muutenkin kuin heittämällä hyvää läppää.

      Palataan keskusteluun ilmastonmuutoksesta muutaman vuoden kuluttua uudelleen. Sitä odotellessa joudutte elämään sen huomion ruokkimana mitä satunnaisesti palstalla käyvät teille antavat.

      • En katsoisi asiattomiksi kommenteiksi mitään joka kyseenalaistaa ihmisten aiheuttaman ilmaston MAHDOLLISEN lämpeämisen.

        Tältä palstalta ovat kadonneet vain ilmastohörhöt jotka eivät enää kestä asiallisia kysymyksiä ja kommentteja.
        Me kriitikot olemme tuhoamassa heitä ja vinkuen nuo rotat livistävät koloihinsa. Vaanivat sitten siellä muutaman vuoden että josko nyt uskaltaisi kuonoaan näyttää....


    • Anonyymi

      Nyt jo luonnosta etääntyneet lintuharrastajat kiejoittavat että luonto sekaisin kun pikkulinnut tappavat toisiaan (talitintti muuten on aina tappanyt ja syönyt aivot tappamaltaan linnulta eli normaalia. Ja kuukkelin varastot homehtuu sehän ei syö varastojaan enään jos muutakin saa eikä ne varastot Lapissa ole homeessa sillä siellä ennätys talvi ja pakkaseia vieläkin.Siis Aamulehden uutinen taas valeuutinen ja vihermössön keksimä.

    • Anonyymi

      Miksi alarmistit eivät ole kehumassa tuota "uusiutuvaa energiaa", joka kuulema pelastaa maapallon tuholta?
      Onko todellisuus liian kirpeää?

      • Anonyymi

        Miksi asiakirjoittajat eivät ylipäätään enää tällä palstalla vaivaudu vastailemaan olipa nimenomainen aihe tai kysymys sitten mikä tahansa? Syy on jo tuossa ylempänä kerrottu:

        Sitä saa mitä tilaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi asiakirjoittajat eivät ylipäätään enää tällä palstalla vaivaudu vastailemaan olipa nimenomainen aihe tai kysymys sitten mikä tahansa? Syy on jo tuossa ylempänä kerrottu:

        Sitä saa mitä tilaa.

        Kyllä täällä asiakirjoittajia riittää. Onneksi AGW-hörhöt ja muut sekopäät ovat käyneet vähiin.


    • Melkoista denialistilässytystä taas koko keskustelu.

      • Anonyymi

        Onneksi täällä on sentään vielä pari AGW-sekopäätä meitä viihdyttämässä.


    • Kuten juuri äsken kirjoitin, ei alarmistit osaa muuta, kuin koittaa poistella heille ikävät viestit näkyvistä.
      Koitappa nyt poistaa.

      Heh, totuus kirvelee alarmistia, ja haluaisivat kovasti poistaa aloituksen videon näkyvistä. Eivät kuitenkaan osaa kertoa, että mikä siinä ei muka ole totta. Eli tyypillistä alarmistitoimintaa, kuten tälläkin palstalla. Kaikki itselle ja omalle ideologialle vastaiset viestit on koitettava kiivaasti poistaa.

      https://wattsupwiththat.com/2020/04/26/climate-activists-want-michael-moores-doc-panning-green-energy-banned-say-its-chock-full-of-misinformation/

    • Anonyymi

      Nostetaanpa tämäkin ajankohtainen ketju ylemmäksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      267
      9496
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      300
      6676
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      68
      1621
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1391
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1235
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1151
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1038
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      852
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      746
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      741
    Aihe