Todella surullista katsottavaa tämä virherhörhöjen touhu.
Ja täälläkin tätä toimintaa mainostetaan alarmistien toimesta kovasti.
Pitkä video, mutta kannattaa katsoa näitä "ilmastonmuutoksen" takia tehtäviä touhuja. Melkoisen kuvottavaa puuhaa.
Maapallo olisi paljon parempi ja puhtaampi paikka ilman tuota viherhörhöilyä.
https://www.youtube.com/watch?v=Zk11vI-7czE
Vihreää touhua
13
134
Vastaukset
- Anonyymi
Ympäristöjärjestöt tuhoavat maapallon.
- Anonyymi
Elämää pitää suojella. Myös koronavirusten elämää.
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa. Riittävän pitkään jatkunut asiaton kommentointi lopulta karkoittaa ne, jotka vastaisivat aiheeseen liittyviin mielenkiintoisiin kysymyksiin muutenkin kuin heittämällä hyvää läppää.
Palataan keskusteluun ilmastonmuutoksesta muutaman vuoden kuluttua uudelleen. Sitä odotellessa joudutte elämään sen huomion ruokkimana mitä satunnaisesti palstalla käyvät teille antavat.En katsoisi asiattomiksi kommenteiksi mitään joka kyseenalaistaa ihmisten aiheuttaman ilmaston MAHDOLLISEN lämpeämisen.
Tältä palstalta ovat kadonneet vain ilmastohörhöt jotka eivät enää kestä asiallisia kysymyksiä ja kommentteja.
Me kriitikot olemme tuhoamassa heitä ja vinkuen nuo rotat livistävät koloihinsa. Vaanivat sitten siellä muutaman vuoden että josko nyt uskaltaisi kuonoaan näyttää....
- Anonyymi
Nyt jo luonnosta etääntyneet lintuharrastajat kiejoittavat että luonto sekaisin kun pikkulinnut tappavat toisiaan (talitintti muuten on aina tappanyt ja syönyt aivot tappamaltaan linnulta eli normaalia. Ja kuukkelin varastot homehtuu sehän ei syö varastojaan enään jos muutakin saa eikä ne varastot Lapissa ole homeessa sillä siellä ennätys talvi ja pakkaseia vieläkin.Siis Aamulehden uutinen taas valeuutinen ja vihermössön keksimä.
- Anonyymi
Miksi alarmistit eivät ole kehumassa tuota "uusiutuvaa energiaa", joka kuulema pelastaa maapallon tuholta?
Onko todellisuus liian kirpeää?- Anonyymi
Miksi asiakirjoittajat eivät ylipäätään enää tällä palstalla vaivaudu vastailemaan olipa nimenomainen aihe tai kysymys sitten mikä tahansa? Syy on jo tuossa ylempänä kerrottu:
Sitä saa mitä tilaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi asiakirjoittajat eivät ylipäätään enää tällä palstalla vaivaudu vastailemaan olipa nimenomainen aihe tai kysymys sitten mikä tahansa? Syy on jo tuossa ylempänä kerrottu:
Sitä saa mitä tilaa.Kyllä täällä asiakirjoittajia riittää. Onneksi AGW-hörhöt ja muut sekopäät ovat käyneet vähiin.
Melkoista denialistilässytystä taas koko keskustelu.
- Anonyymi
Onneksi täällä on sentään vielä pari AGW-sekopäätä meitä viihdyttämässä.
Kuten juuri äsken kirjoitin, ei alarmistit osaa muuta, kuin koittaa poistella heille ikävät viestit näkyvistä.
Koitappa nyt poistaa.
Heh, totuus kirvelee alarmistia, ja haluaisivat kovasti poistaa aloituksen videon näkyvistä. Eivät kuitenkaan osaa kertoa, että mikä siinä ei muka ole totta. Eli tyypillistä alarmistitoimintaa, kuten tälläkin palstalla. Kaikki itselle ja omalle ideologialle vastaiset viestit on koitettava kiivaasti poistaa.
https://wattsupwiththat.com/2020/04/26/climate-activists-want-michael-moores-doc-panning-green-energy-banned-say-its-chock-full-of-misinformation/- Anonyymi
Nostetaanpa tämäkin ajankohtainen ketju ylemmäksi.
Jotain hyvää alkaa jo tapahtumaan tämän aloituksen elokuvan myötä, kun ihmisten silmät avautuvat. Ja hyvä niin.
https://wattsupwiththat.com/2020/05/08/mexicos-president-is-betting-big-against-renewables/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887