Ei ole totta s market

Anonyymi

Ei ole totta mitä juuri äsken tapahtui kolarin s marketissa. Useampi asiakas kuuntelee silmät pyöreinä kun myyjätär kailottaa hyllyä pakatessaan että ”en mie ainakaan usko koko koronaan” ja nauraa päälle. Voi Jukra! Onko siis marketin myyjällä jotain sellaista parempaa tietoa covid19 viruksesta mitä ei ole terveydenhuollossa! ?? Ja kolari ON epidemia aluetta, ne 18 on vain TODETTUJA eli testattuna tartuntoja, lisäksi ne joita ei ole näytteillä testattu. Oli tuo törkeää asiakkaita kohtaan! Ja tarvisiko sitä tyhmyyttään niin huutaa, johan se muutenkin pienemmällä volyymilla näkyy.

Sitten vielä: kassa päästää 4 ihmisen ostokset nauhana läpi, 2 pakkaaa vielä kun minä onneton yritän siinä hidastaa ja kassa kiirehtii mua eteenpäin!!!! Ja kun maksan tulee vanha mies jo ihan iholle kiinni kanssa jo jumaliste leimaamaan bonuskorttiaan ja ostoksensa jo pyöri8 hihnalla. JA KASSA IHAN PIHALLA koko tilanteesta, hänen olisi kuulunut viimeistään pysäyttää hihna ja ohjeistaa meitä että pitäkää turvaväli.

ONKO ESIMIES antanut ohjeet että tässä kaupassa EI PIDETÄ turvavälejä ja myyjien asia on oikeasti siellä suureen ääneen julistaa omia asiasta tietämättömiä kantojaan?

Ystäväni on vienyt jo asiaa eteenpäin, mutta nyt meni kauppa vaihtoon. sentään k kaupassa täällä älyävät tätä asiaa. Ei ole kyllä missään muualla s marketeissa noin huonosti hoidettu asia kuin täällä. Vai johtoko se ei ole yhtään ajan tasalla tehtävistään??

15

2043

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jotenki tuntuu taas keksityltä tämäki uutinen
      Risuja annetaan sinne tänne ko se on niin helppoa tällä sivulla.

    • Anonyymi

      Mie huomasin saman ettei ainakhaan eilen ollut ruuhkasa mithään turhvavälejä, alkossa kyllä sanothiin aivan myyjän taholta jos ei itte älynnyt pithää välejä

    • Anonyymi

      Otettaisi vaan kaikki tämä asiallisesti, pidetään se turvaväli ja muistetaan käsihygienia aina. Tuskin näitä rajoituksia olisi laitettu jos tämä olisi hupijuttu. Kannattaa kuulla asiantuntijoita.

      • Anonyymi

        Joo, näin on. Tuntuu että maala tosihaan elethään kirjaimellisesti niinkö pellossa, mistään piitata. Luuhlaan ettei meitä mikhään koske ennenkö joku heittää veivinsä.


    • Anonyymi

      Luulakseni siellä myymäläpäällikkö , joka johtaa orkersteria …? On tainnut olla hukassa siitä lähtien kun Katri jäi lomalle.....

    • Anonyymi

      Eikö aikuisten ihmisten pitäis itse osata pitää huolta turvaväleistä ja avata suu jos joku tulee liian lähelle, ilman että kassan pitäisi se sinun puolesta sanoa? Johan siellä on lattiassa tarrat jne. asiakkaita ohjaamassa. Ja myyjä tuskin tuolla korona kommentillaan on tarkoittanut mitään pahaa. Kaikkea sitä tosiaan täältäkin saa lukea.

      • Anonyymi

        Jaamitäs kivaa se myyjä tarkoitti tuolla kommentillaan ....? Avaatko vähän tuota kommenttiasi niin me tollukatkin ymmärretään...


      • Anonyymi

        No eikö tuossa justiin sanottu että ei ole aikuiset ihmiset osannut pitää turvavälejä. Sen takia kaivattiin ilmeisesti sen verran älyä edes myyjältä että paimentamiseen asiakkaita. Onko sulla siis lukihäiriö kun et ymmärrä lukemaasi? Vai muutenko pölijä


    • Anonyymi

      Miksi pittää aikusia ihmisiä kaupan tätin komentaa?
      Voisit ottaa itte vähän vastuuta.

    • Anonyymi

      Kaupan tätin kuuluu ohjeistaa asiakkaita. Ei asiakkaan kuulu ohjeistaa toisia asiakkkaita. Ravintolassa tarjoilija ohjeistaa asiakkaita eikä asiakkaat toisiaan. Sairaalassa henkilökunta ohjeistaa asiakkaita, ei asiakkaat toisiaan. Kaupan tätin pitää kantaa vastuunsa koska saa palkan että hoitaa hommansa. Muissakin kaupoissa kassat
      T toimii vastuullisesti, saapi jo opetella täälläkin. Kaupan täti voi myös olla ajassa kiinni.

    • Anonyymi

      Eikös tuo ketjun aloittaja nimenomaan tuonut esille etttä hän. Ihmetteli sitä että kassa ei pitänyt turvavälejä vaan otti liian nopeasti ostokset niin että moni asiakas joutui siihen samaan sumppuun? Minä käsitin asian noin. Eikö tuo aloittaja just yrittänyt ottaa vastuuta mutta kassa pilasi sen kiirehtimisellään. Eli tuon aloittajan olisi kannattanut ohjeistaa kassaa. ..mikä tietysti on kiusallista koska nykyään nämä asiat kyllä toimii jo joka paikassa...mutta ei tuolla?

    • Anonyymi

      karanttia koko paikalle.

    • Anonyymi

      No kyllä siinä asiakaskin voi suunsa avata, että ”minäpä odotan että pysyy turvavälit”, jos siltä tuntuu, niin johan siinä ois kassa ja muutkin asiakkaat hoksannu? Kuvitteletteko että asia täällä puimalla paranee, kun suun olisi voinut avata siinä hetkessä siellä kaupassa? Mutta onhan se kivempi toki tulla tänne huuteleen kun ei uskalla asiaansa kertoa siellä paikan päällä!

      • Anonyymi

        Kyllä näin on


    • Anonyymi

      Hyvin kassaneiti/rouva toimi....pakkasi mun tavarat🎖️

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      85
      7156
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6235
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      90
      5345
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3430
    Aihe