Tämä "uutissivu" on Petri Paavola x 100.

Anonyymi

Haluatko viimeisimmät tiedot, koronaviruksesta, ylöstempauksen päivämäärästä, antikristuksesta ja sadoista muista kummajaisista?
Kaikkien nykysalaliittojen lähde. Tämä "uutissivu" on Petri Paavola x 100. Ilmeisesti herra PP on myös sivun vakituinen käyttäjä.
https://www.nowtheendbegins.com/

Tämä Chromeen niin lystiä riittää pitkään.
https://translate.google.fi/?hl=fi

13

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskovien tiedoksi:
      Mikrosiru ja Ilm. 13. luvussa mainittu pedonmerkki ovat kaksi eri asiaa.

      Mikrosiru-uskonnon lähde on sama henki, joka saa ihmiset uskomaan erilaisiin salaliittoteorioihin. Se henki ei ole Jumalan Pyhä Henki.
      Kannattaa sanoutua irti vieraista henkivaikutuksista ja antaa tilaa vain samalle Pyhälle Hengelle, joka toimi alkuajan kristityissä.

      • Anonyymi

        sä kirjoitit-->Mikrosiru ja Ilm. 13. luvussa mainittu pedonmerkki ovat kaksi eri asiaa.

        ihonalainen sirutus tulee uudesta rahajärjestelmästä, jonka kanssa ihonalaisen sirutuksen kautta on mahdoliista ostaa ja myydä ilman sitä ei voi ostaa eikä myydä.

        ja vielä uuden rahajärjestelmän luku on 666, juuri se on se pedonmerkki.

        Ilm. 13:16 Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa, 17 ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku. 18 Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on ihmisen luku. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi.

        pedon merkin ottaneet ei voi pelastua

        Ilm. 19:20 Ja peto otettiin kiinni, ja sen kanssa väärä profeetta, joka sen nähden oli tehnyt ihmetekonsa, joilla hän oli eksyttänyt ne, jotka olivat ottaneet pedon merkin, ja ne, jotka olivat sen kuvaa kumartaneet; ne molemmat heitettiin elävältä tuliseen järveen, joka tulikiveä palaa.

        jumalan armon kanssasi sanan totuuden mukaan


    • Anonyymi

      Lystisi loppuu pian. Suosittelen tuota sivustoa. Mistä muualta saisimme kuulla, mitä maailmalla tapahtuu? Ei ylenanto väsää mitään noista asioista, vaikka ne kuitenkin ovat tosiasioita, joista saa kyllä tietoa, jos haluaa. Kukin voi vetää omia johtopäätöksiään annettujen faktojen pohjalta. Onko Gatesin siru pedon merkki, vai onko se vain pedon systeemin olennainen valvonnan osa, kuka tietää. En silti ottaisi siruakaan, jos tänne ylöstempauksesta jäisin.

      Raamattu sanoo, että kun vanhurskas katoaa, kukaan ei pane sitä sydämmelleen. Miksikähän? Kadotettujen välinpitämättömyys? Valheisiin tuudittautuminen? Temmattujen pieni lukumäärä? Kristittyjen sulkeminen vankiloihin juuri ennen tempausta, jonka vuoksi tempausta ei huomata?

    • Anonyymi

      $ 123,182 korotettiin 150 000 dollariin tavoitteesta

      16 ihmistä lahjoitti juuri - miten sinä?

      "Lähettää loppuaikojen ennusteita ja uutispäivityksiä yli 75 000 kertaa päivässä joka päivä. Meitä luetaan melkein jokaisessa maassa maan päällä. Olemme opillisesti vakaata, dispensationally-oikeaa, King James Raamattuun perustuvaa ministeriötä, yksi harvoista suuren liikenteen sivustoista, jotka ovat. Monet suosikki profetian saarnaajat luottavat sivustollemme pitämään heidät ajan tasalla uusimpien muutosten ja päivitysten avulla. Pastorit ja saarnaajat ympäri maailmaa kirjoittavat kiittääkseen meitä eturintamassa seisomisesta ja ilmoittamisesta, jotta he voivat pitää kansalaiset ajan tasalla.
      Mutta tehtävää on vielä enemmän, kun aikaa on jäljellä. Meille ei luvata huomenna, on vain tänään ... ja ikuisuus.
      https://www.gofundme.com/f/now-the-end-begins-reader-support

    • Anonyymi

      Näistä asioista puhui myös Robert Breaker pari päivää sitten: https://www.youtube.com/watch?v=4zvtFjJ-VOY

      Suosittelemasi sivu on myös hyvä. Ja monista näistä asioista löytyy nyt tietoa ihan valtamediastakin. Bill Gatesin patenttia ei salailla, eikä paavin ja YK:n suositteluja Macronille 'vapaan maailman' johtajaksi jne. Toukokuun 14. päivä paavi kokoustaa aiheenaan maailman rauha; aikookohan hän rustata sen rauhansopimuksen, josta Ilmestyskirjassa puhutaan? Tuleekohan Jeesus jo tänä helluntaina?

    • Anonyymi

      rukoillaan herran viisautta tässä asiassa

      raamatun mukaan pedon merkin ottaneet ei voi pelastua

      Ilm. 19:20 Ja peto otettiin kiinni, ja sen kanssa väärä profeetta, joka sen nähden oli tehnyt ihmetekonsa, joilla hän oli eksyttänyt ne, jotka olivat ottaneet pedon merkin, ja ne, jotka olivat sen kuvaa kumartaneet; ne molemmat heitettiin elävältä tuliseen järveen, joka tulikiveä palaa.

      jumalan armo kanssasi sanan totuuden mukaan

    • Aloituksessa mainittu nowtheendbegins(piste)com on Trumpin tukijoiden perustama huijaussivusto, joka on keskittynyt levittämään salaliittoteorioita. Sivuston kautta uskossa oleville levitetään myös pandemiaan liittyviä valeuutisia.

      Alla on lista kaikista niistä verkkotunnuksista, jotka uudelleenohjaavat kävijät suoraan ko. sivustolle. Verkkotunnuksella tarkoitetaan internetosoitetta, jota käytetään esimerkiksi kotisivujen ja sähköpostilaatikoiden osoitteena.

      nteb(piste)me (nteb = Now The End Begins)
      nteb(piste)info
      nteb(piste)net
      wepersuademen(piste)com ---> 2.Kor 5:11
      theobamashadowgovernment(piste)com
      theplannedemic(piste)com
      theterrorofthelord(piste)info
      judgmentseatofchrist(piste)com
      judgmentseatofchrist(piste)net
      judgmentseatofchrist(piste)info
      thedailypreacher(piste)info
      thedailypreacher(piste)org
      thedailypreacher(piste)net
      judgmentseatofchrist(piste)org
      ntebradio(piste)com
      thatblessedhope(piste)info
      thatblessedhope(piste)net
      thatblessedhope(piste)org

      Listan pituus keroo siitä, että kävijöitä (lue klikkauksia) yritetään haalia jatkuvasti lisää harhaanjohtavilla nimillä. Silmään pisti erityisesti verkkotunnus "theobamashadowgovernment(piste)com" ("The Obama's Shadow Government") :)

    • Anonyymi

      Emme me mitään salaliittoreoriasivuja tarvitse, vaan Raamatun sivuja.

      Emme me tarvitse tietoa siitä, onko Bill Gates tai joku muu ihminen kiero kuin korkkiruuvi tekemisissään, vaan tietoa siitä, mitä Raamattu ohjeistaa meitä tekemään.

      Jos ei Jeesus ja Sana ala kiinnostamaan enemmän, voi eksyä näihin teorioihin ja nettisivuihin niin, että luisuu pois ensirakkaudesta eli kiinnostuksesta Jeesukseen ja evankeliumiin! Sellaiselta nyt vaikuttaa, kun näitäkin palstoja lukee. Takaisin siis uskon alkulähteille.

    • Anonyymi

      Aloittaja voisi lopettaa Paavolan mainostamisen.

      • Anonyymi

        Petri, huutavan ääni Sysmän erämaasta, ehkä miehellä on elämäntuska kun viinan kiroista on selvinnyt?


    • Raamatun evankeliumin julistus ja kaikki raamatusta.
      Se on mihin uskovan tulee pidättäytyä.
      Siinä riittää työtä .

    • Anonyymi

      Petri Paavola lopetti Youtubessa videoitten jakamisen, koska niitä ei hyväksytty. Syynä lienee se valetieto, mitä Paavola jakaa. Youtube on yleensä todella suvaitsevainen ja sallii kaikkien kukkien kukkia, mutta Paavola valittaa, että neljä hänen videotaan on poistettu. Yleensä Youtubessa saa sanoa todella törkeitä ennen, kuin poistavat videoita. Youtube on todella suvaitsevainen kanava, joka kunnoittaa sanan- ja uskonnonvapautta. Mutta Paavola onkin sanonut videoillaan todella hämmästyttäviä asioita. Paavola ei ole kiltti mies.

      Nyt Paavola on vaihtanut videoitta jakokanavaksi BITCHuten, jota käyttää ääriokeistolaiset kansankiihottajat ja salaliittoteoreetikot. Tämä kanava ei valvo käyttäjiään vaan sallii kyseenalaisen propagandan jakamisen, kuten on Wikileaksin laita. Eräs lakiasiointoimisto on tutkinut BITCHutea ja todennut sen jakavan vihapuhetta. Se pyrkii piiloutumaan myös viranomaisilta, koska se mainostaa peer-to-peer -tekniikkaa, joka on hajautettu tiedostojen jakotapa, millä toimii myös sellaiset alamaailman verkot, joissa tehdään huumekauppaa. Kyse on siis kuin Paavola olisi liittynyt moottoripyöräjengiin, koska kadulla ei voi enää vapaasti häiriköitä, minkä vuoksi hän vaihtoi videoittensa jakopalvelua.

      Kanavan nimissä oleva sana BITCH muuten tarkoittaa narttua, huonoa naista. Tarkoitus on ollut valita valitaan kaksimielisiä sanoja tahallaan. Tämän takia merirosvoradio on valinnut nimekseen "bitti-ränni", jotta se olisi myös "huono-narttu" ja myös "lika-viemäri". Sitähän on sellainen merirosvoradio, joka jakaa äärioikeistolaisten ja salaliittoteoreetikkojen propagandaa ilman sisällön valvontaa. Tämä tulee leimaamaan Paavolan opetusta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      62
      1942
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1742
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      135
      1283
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      134
      1187
    5. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      110
      965
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      817
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      169
      780
    8. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      173
      755
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      422
      684
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    Aihe