Naikkonen-21
Tänään 19:50
UUSI
Ilmoita
Hei!
Olen 21v Nainen olen reilusti siis ylipainoinen pituuteeni nähden eli olen 158cm pitkä ja paina 69 kiloa eli minulla on noin 15-19 kiloa ylipainoa. Kysymykseni siis olisi se että kuinka paljon kilokaloreita saisin syödä päivässä että laihtuisin noin 1 kilon viikossa tahdilla. Olen nyt syönyt jo monta viikkoa 1200 kilokaloria päivässä ja olen laihtunut vain 1 kilon 4 viikon aikana eli teenkö nyt jotain väärin, liikun aika vähän eli käyn kävelylenkeillä noin 2 kertaa viikossa joskus 3 kertaa muuta en oikein tee tällä hetkellä.
sos osaisko joku auttaa minua kuinka paljon kilokaloreita ois jees päivässä syödä että laihtuisin noin kilon viikossa vauhdilla.
Millä kalorimäärällä laihtuu
3
243
Vastaukset
kävely ei ole liikuntamuoto joka laihduttaa
- Anonyymi
Mikäs se sitten on??
- Anonyymi
Tuossa ei millään ole ap:n mainitsemaa kilomäärää ylipainoa. Jo parin kilon pudotus toisi painoindeksin normaalipainon tuntumaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581061Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140964- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75765Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342731