Kirjasto auki

Ihmettelen, miten meidän pieni kirjasto pidetään edell kiinni, OODIKIN on jo auki ? ?
6148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kemijärven kirjasto on IHANA ja sitten kun sinne on turvallista mennä, niin sinne mennään! Kirjoja voisi lainata ehkä myös ulkona?

Äänestä

Kirjasto ehdottomasti pitää saada auki jos ei vielä ole. Perinteisesti kirjastoissa ollaan kohtuu kaukana muista. Eikä kailoteta niin että virukset muihin yltää.

Äänestä

Kirjasto varattu avaruusolennoille, koska pitävät siellä mykkäkoulua.

Äänestä

Oodi pitää olla auki huumekauppaa varten.

Äänestä

Kirjasto auki

Äänestä

Kirjasto on muuten hyvä, mutta siellä taas lapset juoksi ja huusi eikä kukaan puuttunut. Kirjastossa pitäisi vaalia hiljaisuutta. Moni haluaa rauhassa lukea eikä kuunnella huutoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihmettelen, miten meidän pieni kirjasto pidetään edell kiinni, OODIKIN on jo auki ? ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu