Miksi naiset uskovat, että heillä on oikeus fyysiseen kanssakäymiseen miehen kanssa, mikäli he vain saavat miehen jollain konstilla maksamaan ravintolalaskun?
Mulle sattuu jatkuvasti, että daamin mielestä on jotenkin itsestään selvää, että MINÄ maksan ravintolaillallisen, jonka daami sitten kauniiksi lopuksi korvaa levittämällä jalkansa. Mikäli ehdotan, että laitetaan lasku puoliksi, daami suorastaan loukkaantuu.
Naiset, millä te mittaatte omaa arvoanne? Noinko teidät kotona kasvatettiin? Itse olisin miehenä enemmän tasa-arvon ja keskinäisen kunnioituksen puolella.
Mies maksaa ravintolassa, ja nainen kuvittelee saaneensa luvan lähennellä?
11
159
Vastaukset
nykyaikana jokainen maksaa omat sapuskansa
- Anonyymi
Mustakin asia on näin ja selkeintä. Kukaan ei ole vaivautunut eikä jää mitään mietittävää eikä velvollisuuksia (jos muuten ei siihen johda). Omat rahat, omat ruoat.
- Anonyymi
En kyllä ymmärrä tätä näkökulmaa? Lupa lähennellä, miten ruoan maksusta tuohon tullaan?. Ei kävisi mielessäkään.
- Anonyymi
Höh, nainen maksaa oman osuutensa ravintolalaskusta luonnossa. Se on ollut ikiaikainen tapa aikojen alusta alkaen.
- Anonyymi
Olet kohdannut vain lumppuja, sorit.
- Anonyymi
Onko muunlaisia? Nainen on aina rahan perässä. Kokemusta on.
- Anonyymi
Naiset uskoo aina selvittävänsä kaiken pimpsallaan.
- Anonyymi
Mikäs siinä: ilmaiset sapuskat, vähän seksiä ja masu täynnä kotiin nukkumaan ja seuraavana päivänä käytetään taas uutta miestä.
Minkä takia viet naiset ravintolaan? Naiset vie sua ihan 6-0!- Anonyymi
Olishan se ihan ok jos lasku pantaisiin fifty-sixty
- Anonyymi
No tuossahan on käynyt hyvin. HÖ. Yleensä maksat laskut ravintolassa,baarissa ,pizzan ja taksin. Sitten nainen soittaa jonkun toisen juipin naimaan. Näin se täällä päin menee.
- Anonyymi
Voi poikaparka 👏👍💪
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098