Miksi naiset uskovat, että heillä on oikeus fyysiseen kanssakäymiseen miehen kanssa, mikäli he vain saavat miehen jollain konstilla maksamaan ravintolalaskun?
Mulle sattuu jatkuvasti, että daamin mielestä on jotenkin itsestään selvää, että MINÄ maksan ravintolaillallisen, jonka daami sitten kauniiksi lopuksi korvaa levittämällä jalkansa. Mikäli ehdotan, että laitetaan lasku puoliksi, daami suorastaan loukkaantuu.
Naiset, millä te mittaatte omaa arvoanne? Noinko teidät kotona kasvatettiin? Itse olisin miehenä enemmän tasa-arvon ja keskinäisen kunnioituksen puolella.
Mies maksaa ravintolassa, ja nainen kuvittelee saaneensa luvan lähennellä?
11
161
Vastaukset
nykyaikana jokainen maksaa omat sapuskansa
- Anonyymi
Mustakin asia on näin ja selkeintä. Kukaan ei ole vaivautunut eikä jää mitään mietittävää eikä velvollisuuksia (jos muuten ei siihen johda). Omat rahat, omat ruoat.
- Anonyymi
En kyllä ymmärrä tätä näkökulmaa? Lupa lähennellä, miten ruoan maksusta tuohon tullaan?. Ei kävisi mielessäkään.
- Anonyymi
Höh, nainen maksaa oman osuutensa ravintolalaskusta luonnossa. Se on ollut ikiaikainen tapa aikojen alusta alkaen.
- Anonyymi
Olet kohdannut vain lumppuja, sorit.
- Anonyymi
Onko muunlaisia? Nainen on aina rahan perässä. Kokemusta on.
- Anonyymi
Naiset uskoo aina selvittävänsä kaiken pimpsallaan.
- Anonyymi
Mikäs siinä: ilmaiset sapuskat, vähän seksiä ja masu täynnä kotiin nukkumaan ja seuraavana päivänä käytetään taas uutta miestä.
Minkä takia viet naiset ravintolaan? Naiset vie sua ihan 6-0!- Anonyymi
Olishan se ihan ok jos lasku pantaisiin fifty-sixty
- Anonyymi
No tuossahan on käynyt hyvin. HÖ. Yleensä maksat laskut ravintolassa,baarissa ,pizzan ja taksin. Sitten nainen soittaa jonkun toisen juipin naimaan. Näin se täällä päin menee.
- Anonyymi
Voi poikaparka 👏👍💪
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155