Mies maksaa ravintolassa, ja nainen kuvittelee saaneensa luvan lähennellä?

Anonyymi

Miksi naiset uskovat, että heillä on oikeus fyysiseen kanssakäymiseen miehen kanssa, mikäli he vain saavat miehen jollain konstilla maksamaan ravintolalaskun?

Mulle sattuu jatkuvasti, että daamin mielestä on jotenkin itsestään selvää, että MINÄ maksan ravintolaillallisen, jonka daami sitten kauniiksi lopuksi korvaa levittämällä jalkansa. Mikäli ehdotan, että laitetaan lasku puoliksi, daami suorastaan loukkaantuu.

Naiset, millä te mittaatte omaa arvoanne? Noinko teidät kotona kasvatettiin? Itse olisin miehenä enemmän tasa-arvon ja keskinäisen kunnioituksen puolella.

11

161

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nykyaikana jokainen maksaa omat sapuskansa

      • Anonyymi

        Mustakin asia on näin ja selkeintä. Kukaan ei ole vaivautunut eikä jää mitään mietittävää eikä velvollisuuksia (jos muuten ei siihen johda). Omat rahat, omat ruoat.


    • Anonyymi

      En kyllä ymmärrä tätä näkökulmaa? Lupa lähennellä, miten ruoan maksusta tuohon tullaan?. Ei kävisi mielessäkään.

      • Anonyymi

        Höh, nainen maksaa oman osuutensa ravintolalaskusta luonnossa. Se on ollut ikiaikainen tapa aikojen alusta alkaen.


    • Anonyymi

      Olet kohdannut vain lumppuja, sorit.

      • Anonyymi

        Onko muunlaisia? Nainen on aina rahan perässä. Kokemusta on.


    • Anonyymi

      Naiset uskoo aina selvittävänsä kaiken pimpsallaan.

    • Anonyymi

      Mikäs siinä: ilmaiset sapuskat, vähän seksiä ja masu täynnä kotiin nukkumaan ja seuraavana päivänä käytetään taas uutta miestä.

      Minkä takia viet naiset ravintolaan? Naiset vie sua ihan 6-0!

      • Anonyymi

        Olishan se ihan ok jos lasku pantaisiin fifty-sixty


    • Anonyymi

      No tuossahan on käynyt hyvin. HÖ. Yleensä maksat laskut ravintolassa,baarissa ,pizzan ja taksin. Sitten nainen soittaa jonkun toisen juipin naimaan. Näin se täällä päin menee.

      • Anonyymi

        Voi poikaparka 👏👍💪


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe