Luottokorttin antaminen kauniille naiselle

Anonyymi

Jos seurustelee todella kauniin naisen kanssa, niin pitääkö hänelle antaa ihan oma luottokortti, jolla saa shoppailla minun laskuuni. Tämä taitaa jo olla aikalailla nykynaisten vaatimuksia jos mies on varakas.

16

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luottokortin? Miksi luotolla. Mä haluun pankkikorttin.

      • Anonyymi

        Olet tyhmä, pankkikorttia ei saa rinnakkaiskorttina, luotokortin saa. Pankkikortin antaminen toiselle on laitonta ja sitä ei saa käyttää.


    • Anonyymi

      Ootko TYHMÄ? Antaisit Luottokortin pelkästään sen takia et nainen on Kaunis. Tsiisus mitä idioottei tääl!

      • Anonyymi

        Kannattaa lukea vaikka Seiskaa ja niitä idiootteja löytyy useampiakin.


    • Anonyymi

      Sitten vielä ihmiset tyhmyyksissään lähettävät rahaa tuntemattomille ihmisille ties minne, vaikka ei ole ikinä nähnytkään vaan romanttisten sähköpostien perusteella ja uskovat kaiken pupun mitä heille syötetään.

    • Anonyymi

      Ei, nainen koulunpenkille ja/tai töihin hankkimaan! Jo se, jos mies antaa naisen asua ilmaiseksi hänen asunnossaan on suuri etu. Sen jälkeen laskut puoliksi ja ruokamenot puoliksi, vaikka toinen olisikin työtön. Älä ala aikuista naista elättämään. Työttömyystuen voi työtön käyttää ruokiinsa ja laskuihinsa, jos toisen luona asuu. Työssäkäyvä osallistuu toisen kanssa vuokrakulujen jakamiseen ja kodinhankintoihin tasapuolisesti.

    • Anonyymi

      Ihan miten olette palvelusten maksamisesta sopineet. Oikealla pohjalla olevassa suhteessa ovat kumppanit tasavertaisia, elättävät molemmat itse itsensä ja maksavat laskunsa.

      En tiedä, mikä on käytäntö täysin kaupallisissa suhteissa, jotka perustuvat toisen osapuolen suorittamaan rahalliseen korvaukseen. Siitähän tuommoisessa on kysymys, vaikka ei suoraan palkkaa annetaa vaan palkan tai kerta- tai tuntikorvauksen sijaan kustannetaan vaate- ja ylellisyystarvikeostoksia tai muuta vastaavaa.

      Selkeää prostituutiota siis. Enkä väitä, ettei sitä olisi aina ollut olemassa. Jos nainen ei ole kovin älykäs, hän voi silti olla viisas ja konkretisoida rahaksi ja tavaraksi lompakkonsa sisällön. Tarkoitan sitä, jonka päällä hän istuu

    • Anonyymi

      Tottakai! Mitä "kauniimpi", sitä useampi luottokortti hänelle! Lisäksi vielä siskosten ja vanhempien tilitiedot ja salanumerot että "kaunis" nainen" voi hyödyntää shoppailuhimojaan teidän kaikkien kustannuksella. :) :) :)

      Mistä maailmasta AP.n tyylisiä hörhöjä edes siumaantuu????

      • Anonyymi

        No eiköhän tuo ollut kieli poskessa kirjoitettu?


    • Anonyymi

      Joo, tottakai luottokortti kannattaa antaa kauniille naiselle ei rumalle.

      • Anonyymi

        Rasismia! Luottokortit kuuluu myös rumille antaa!mulla olis sille käyttöä🤩enpä rumaksi tunnustaudu mutta jos mies tarjoaa niin voisin parit parannukset tehdä❤❤puspus🥰


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rasismia! Luottokortit kuuluu myös rumille antaa!mulla olis sille käyttöä🤩enpä rumaksi tunnustaudu mutta jos mies tarjoaa niin voisin parit parannukset tehdä❤❤puspus🥰

        Iän myötä tulevat silmänympärysrypyt elävöittää.on persoonallisia.tykkään.


    • Anonyymi

      No ei. Sillä tavoin ehkä että jos kuluja maksatte yhteisesti, voidit itse siirtää parturirahaa tms. Yllätykseksi

    • Anonyymi

      Miksi kauniille naiselle? miks ei rumalle

    • Anonyymi

      Jos näin tekee, niin varmaankin kannattaa tehdä selväksi, mitä odotat vastineeksi. Silloin se voi toimia.

    • Anonyymi

      :D ja sitten se kaunis nainen menisi ja shoppailisi ja kun tulisi maksun aika kassalla se luottokortti olisi katteeton! :D
      Tämä kyllä voisi onnistua jossain USA:ssa mutta Suomi-tyhjätaskujen kanssa - HAH!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2104
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1486
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1236
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      978
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      865
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      852
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      753
    Aihe