Haluatteko oikeasti itseänne tasokkaampaa?

Sehän se tuntuu olevan kaava pitkälti kaikilla, että halutaan itseä tasokkaampaa, mutta onko noin todella?

No ehkä tämä kysymys on osoitettu enemmänkin miehille, koska nykyään on sen verran naisten markkinat että läskikin nainen saa epätoivoisen, urheilullisenkin miehen.

Kykenisittekö olemaan ajattelematta sitä että olisitte aina se rumempi, huonompi osapuoli ja toisella olisi mahdollisuus parempaan milloin tahansa?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Nyt siunlla on biologian faktat hieman hukassa. Se"aina" on silmänräpäys ja sitten nainen on nahistunut ja ruminkin mies on pareman näköinen eikä nainen saa enää ketää muutakaan.

Ja miksi ihmeessä urheilullinen tai epäurheilullinen mies tarvtsisi"kumppania"edes urheilullisesta naisesta, saati sitten läskistä? Jos sitä reikää tekee mieli niin sitähän saa pikkurahalla.

Äänestä
  • Sinä nyt käytkin kiimaisena vanhoihin pappoihin, mutta heteromiehet panevat naisia.

    Äänestä

  • Yksi suuri palstatotuus on että KAIKKI naiset saa AINA itseään tasokkaamman miehen parisuhteeseen, tuosta noin vaan sormia napsauttamalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yksi suuri palstatotuus on että KAIKKI naiset saa AINA itseään tasokkaamman miehen parisuhteeseen, tuosta noin vaan sormia napsauttamalla.

    Ehkei sormiaan napsauttamalla mutta ainakin näppäimistöllä näpyttämällä. Deittipalveluissa rumempia ja vanhempiakin naisia pokaillaan, edes jonkin verran.

    Äänestä

Olen ujo hiljainen omissa oloissani viihtyvä introvertti. En halua ketään.

Äänestä
  • Aha, siis ujo tyttö olet.

    Äänestä

Tasoja on monia, haluan naisen jonka päälaki on omaa alemmalla tasolla.

AsianVierestä

Äänestä

Onko mitään tasoja olemassakaan?

Äänestä
  • Ei varsinaisesti tasoja, mutta eri ihmiset ovat tietenkin erilaisia.

    Äänestä

  • Vaikka asiat ovat suhteellisia, niin on parempia/huonompia yksilöitä.

    Äänestä

kyllä haluuan tasokkaampaa no naiset on minua tasokkaampia ja kyllä tiedän että olen ruma metsänpeikko ja naiset kauniita prinsessoja ja kuningattaria ja seksikkäitä

Äänestä

Lapsien tekoon kyllä. 😁
Lihavuus ei ole kriteeri ihminen laihtuu ja lihoo.
Oon huomannut, mikä viehättää.

Äänestä

Miksi vähätellä toisen arviointikykyä ja makua? Äläkä itseäsi.

Olen sanonut ennenkin ja sanon taaskin, ei pidä päättää toisen puolesta voiko hän pitää sinusta. Jätä se sen toisen asiaksi ja ole tyytyväinen, jos saat sen kenet haluatkin saada.

Äänestä

Tietenkin haluan hyväkroppaisen naisen ja sain sellaisen jo aikoja sitten. Nuorena jo halusin niitä luokan kauneimpia naisia ja sainkin yhden tukholmassa hotellissa kun oltiin luokkaretkellä niin sain seksiä samalla luokalla olevalta tytöltä joka oli todella nätti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sehän se tuntuu olevan kaava pitkälti kaikilla, että halutaan itseä tasokkaampaa, mutta onko noin todella?

No ehkä tämä kysymys on osoitettu enemmänkin miehille, koska nykyään on sen verran naisten markkinat että läskikin nainen saa epätoivoisen, urheilullisenkin miehen.

Kykenisittekö olemaan ajattelematta sitä että olisitte aina se rumempi, huonompi osapuoli ja toisella olisi mahdollisuus parempaan milloin tahansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu