Kerro salaisuus, jota et ole kertonut kenellekkään.
Kemijärven salaisuudet
Anonyymi
760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ANTI-NEGA-17 aloittaa tämän ketjun vastaukset.
Hän tunnustaa, että vaikka hän on täällä palstalla positiivisuuden lähettiläs, niin joskus ennen häntäkin halutti lähteä pois Kemijärveltä ja elämä oli negatiivista. Kun hän sai vapauden ja eron naisesta, joka haukkui häntä ja kielsi harrastustoiminnan, tuli elämään onnellisuutta ja nyt Kemijärvi on ONNEN ja IHANUUDEN kaupunki silmissänsä! Siis muistakaa, että iloinen ja myönteinen ihminenkin voi joskus synkistyä. Heitä pitää auttaa ja tukea, eikä mitään kielteisyyden suoltoa, kuin likaviemärin likaa valuu siellä pohjalla huh huh, sitä ei kukaan kaipaa.
Muutin pois!
Suomun metsään on haudattu arvokas aarre.
Kyllä, juuri näin! Se on meidän kaikkien löydettävissä, kun me ihan hiljaa siellä kävelemme ja nautimme luonnon rauhasta, ihanasta hiljaisuudesta.
Metsän tuoksu nenään tuntuu, sieraimissa. Tuuli väräjää puiden latvoissa ja tunnemme kasvoillamme tuulen vireehen ja linnun laulavat. Elämä luonnon ympärillä.
Kaunis Kemijärvi on Suomun alueen sijaintikunta.
Vanha kuminen barbarella siellä vain tuoksuu.
Mätä kananmuna haisee
Äites kävi vieraissa ja isäs ei oo isäs 👍