VeroparatiisiNiinistö palkitsee vanhustenmurhaajat BF-"linnanjuhlilla" kansan rahoilla

Anonyymi

On se härski äijä BF-äärioikeiston valtaan ostama ÅkessonNiinistö.

https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16307220/saksassa-1-250ekk-minimielake-torjuu-koronakuolemia-riskiryhmilla-tehokkaasti

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16328939/attendon-mehilaisen-terveystalon-esperin-veroparatiisirikolliset-tuomittava-ihmiskaupasta

VeroparatiisiNiinistö kuuluisi oikeasti Valtakunnanoikeuteen syytteissä - eikä presidentin virkaan.

6

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EU-valtioissa tehdään nyt satojen biljoonien eurojen sosiaaliturvan korotuksia, sairaus-kansaneläkkeitä päivitetään, vastaamaan 2020-luvun korkeita elinkustannuksia ym.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16420624/suomen-elakelaiset-koyhyydessa-eu-valtioissa-satojen-biljoonien-sosiaaliturva-satsaus#comment-102673521

      Suomessa eduskunnan yksipuoluejärjestelmä / BF-äärioikeiston talousrikollisjärjestö, pieksevät ja pahoinpitelevät vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita hengiltä veroparatiisi"hoivalaitoksissaan" ja 800€/kk Romanian köyhyyseläkkeillä.

      Kansalaisaloite veroparatiisi-hävittäjäsuunnitelmien perumiseksi meneillään - jokainen nimi aloitteessa on kullanarvoinen ihmishenkien puolesta.

    • Anonyymi

      ÅkessonNiinistö on tuhonnut myös Suomen kansallis- ja luonnonpuistot, BF-äärioikeiston talousrikollisten veroparatiisi-matkailubisneksillä- ym rikollisilla hankkeilla, maastopyöräradoiksi ja koirapuistoiksi.
      Suomessa olivat presidentit ennen kansan ja luonnon asialla, pitihän tuo yksi kaiken pilaaja tulla ostetuksi virkaan - ihmiset ja luonto kärsivät.
      Sama meno Teekutsuliikkeellä jenkeissä:

      https://www.theguardian.com/environment/2020/may/28/alaska-bears-wolves-trump-rules-hunters

    • Anonyymi

      Suomen on välittömästi valtiona irtisanottava, se laiton "isäntämaasopimus", Usa:n äärioikeisto-diktatuurin sotilasliiton kanssa.

      https://www.aljazeera.com/news/2020/05/george-floyd-protests-police-brutality-intensify-live-200530231110124.html

      BF-Yleisradio uutisoi, syyttömän, aseettoman miehen murhaamista, neljän äärioikeistolaisen valkoisen ekstremisti-poliisin toimesta: "pidätyskuolemaksi" - voiko oksettavampaa kuulla entisestä puolueettomasta Yle:stä, nykyisestä äärioikeiston järjesätäytyneiden veroparatiisirikollisten BF-mediasta.

    • Anonyymi

      DuterteNiinistö, tuo Suomen kurjistaja, joka ei edes yritä esittää, aitoa presidenttiä, eli on BF-veroparatiisi-pörssirikollisten valtaan mainostama ja ostama veroparatiisipresidentti, Suomen kansan vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden köyhyydessä pitäjä, on vastaavan diktatuurin osanen, kuten Duterten alamaiset, BF-marionetti.

      https://www.cbc.ca/news/world/ressa-journalist-libel-1.5612065

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      87
      1496
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      10
      1370
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1135
    4. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      113
      1086
    5. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      65
      1044
    6. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      68
      921
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      251
      867
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      65
      862
    9. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      32
      777
    10. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      12
      731
    Aihe