VeroparatiisiNiinistö palkitsee vanhustenmurhaajat BF-"linnanjuhlilla" kansan rahoilla

Anonyymi

On se härski äijä BF-äärioikeiston valtaan ostama ÅkessonNiinistö.

https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16307220/saksassa-1-250ekk-minimielake-torjuu-koronakuolemia-riskiryhmilla-tehokkaasti

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16328939/attendon-mehilaisen-terveystalon-esperin-veroparatiisirikolliset-tuomittava-ihmiskaupasta

VeroparatiisiNiinistö kuuluisi oikeasti Valtakunnanoikeuteen syytteissä - eikä presidentin virkaan.

6

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EU-valtioissa tehdään nyt satojen biljoonien eurojen sosiaaliturvan korotuksia, sairaus-kansaneläkkeitä päivitetään, vastaamaan 2020-luvun korkeita elinkustannuksia ym.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16420624/suomen-elakelaiset-koyhyydessa-eu-valtioissa-satojen-biljoonien-sosiaaliturva-satsaus#comment-102673521

      Suomessa eduskunnan yksipuoluejärjestelmä / BF-äärioikeiston talousrikollisjärjestö, pieksevät ja pahoinpitelevät vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita hengiltä veroparatiisi"hoivalaitoksissaan" ja 800€/kk Romanian köyhyyseläkkeillä.

      Kansalaisaloite veroparatiisi-hävittäjäsuunnitelmien perumiseksi meneillään - jokainen nimi aloitteessa on kullanarvoinen ihmishenkien puolesta.

    • Anonyymi

      ÅkessonNiinistö on tuhonnut myös Suomen kansallis- ja luonnonpuistot, BF-äärioikeiston talousrikollisten veroparatiisi-matkailubisneksillä- ym rikollisilla hankkeilla, maastopyöräradoiksi ja koirapuistoiksi.
      Suomessa olivat presidentit ennen kansan ja luonnon asialla, pitihän tuo yksi kaiken pilaaja tulla ostetuksi virkaan - ihmiset ja luonto kärsivät.
      Sama meno Teekutsuliikkeellä jenkeissä:

      https://www.theguardian.com/environment/2020/may/28/alaska-bears-wolves-trump-rules-hunters

    • Anonyymi

      Suomen on välittömästi valtiona irtisanottava, se laiton "isäntämaasopimus", Usa:n äärioikeisto-diktatuurin sotilasliiton kanssa.

      https://www.aljazeera.com/news/2020/05/george-floyd-protests-police-brutality-intensify-live-200530231110124.html

      BF-Yleisradio uutisoi, syyttömän, aseettoman miehen murhaamista, neljän äärioikeistolaisen valkoisen ekstremisti-poliisin toimesta: "pidätyskuolemaksi" - voiko oksettavampaa kuulla entisestä puolueettomasta Yle:stä, nykyisestä äärioikeiston järjesätäytyneiden veroparatiisirikollisten BF-mediasta.

    • Anonyymi

      DuterteNiinistö, tuo Suomen kurjistaja, joka ei edes yritä esittää, aitoa presidenttiä, eli on BF-veroparatiisi-pörssirikollisten valtaan mainostama ja ostama veroparatiisipresidentti, Suomen kansan vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden köyhyydessä pitäjä, on vastaavan diktatuurin osanen, kuten Duterten alamaiset, BF-marionetti.

      https://www.cbc.ca/news/world/ressa-journalist-libel-1.5612065

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      262
      9829
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      179
      5567
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5169
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      71
      4838
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2409
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2259
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      305
      1893
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1577
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1541
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1143
    Aihe