Korona - Turhat rajoitukset pois

Ns. asiantuntijat sanovat, että koronavirus voi olla ihmisessä oireettomana. Jos näin on, niin silloin olisi mahdoton tietää kuka on koronaan sairastunut ja kuka ei. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että tartunnan välttämiseksi jokaisen ihmisen pitäisi käyttää kasvomaskia ja turvavälejä syntymästään asti koko elämänsä ajan.

Samasta syystä emme silloin voisi tietää myöskään sitä, onko aikaisempien 6.000 vuoden aikana eläneillä maapallon ihmisellä ollut koronatartunta vai ei. Ainakaan he eivät käyttäneet maskeja eivätkä noudattaneet turvavälejä eikä heillä ollut mitään nykyisen kaltaisia rajoituksia, ja siksi ei ole mitään järkevää perustetta niille nykyäänkään.

Ihmisellä on sisäänrakennettu "testimittari", jonka avulla ihminen voi itse tuntea, onko hän terve vai sairas. Jos ihminen ei tunne kehossaan mitään sairauden oireita, niin silloin hän on terve, vaikka terveysalan tutkijoiden testitulokset kertoisivat mitä tahansa. Siksi kaikenlaiset koronan testaamiset ovat tarpeettomia ja synnyttävät vain pelkoa ja ahdistusta täysin terveissä ihmisissä.

Todellisesti sairaat ihmiset ovat aina osanneet hakeutua hoitoon ja apteekkiin ilman testauksiakin.

Jokainen terve ihminen kantaa elimistössään bakteereja ja viruksia vaikka millä mitalla. Jos niiden perusteella ihminen luokitellaan sairaaksi ja tartuntavaaralliseksi, niin silloin meillä pitää olla ravintolat kiinni, kaikki yleisötapatumat ja kokoontumiset kiellettynä maailanloppuun saakka.

6

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      >>>Ns. asiantuntijat sanovat, että koronavirus voi olla ihmisessä oireettomana. Jos näin on, niin silloin olisi mahdoton tietää kuka on koronaan sairastunut ja kuka ei. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että tartunnan välttämiseksi jokaisen ihmisen pitäisi käyttää kasvomaskia ja turvavälejä syntymästään asti koko elämänsä ajan.<<<

      Ei ole tarpeen. Epidemia menee ohi aikanaan.

      >>>Samasta syystä emme silloin voisi tietää myöskään sitä, onko aikaisempien 6.000 vuoden aikana eläneillä maapallon ihmisellä ollut koronatartunta vai ei. Ainakaan he eivät käyttäneet maskeja eivätkä noudattaneet turvavälejä eikä heillä ollut mitään nykyisen kaltaisia rajoituksia, ja siksi ei ole mitään järkevää perustetta niille nykyäänkään.<<<

      No tietysti viimeisen 6000:n vuoden aikana. Kuinkas muutenkaan.
      Jahvehan se tämän uuden koronaviruksen loi silloin n. 6000 v.s., ihan lajinsa mukaiseksi ja suuressa viisaudessaan. Tutkimattomia ovat Herran tiet. Aamen. Hallelujaa.

      >>>Ihmisellä on sisäänrakennettu "testimittari", jonka avulla ihminen voi itse tuntea, onko hän terve vai sairas. Jos ihminen ei tunne kehossaan mitään sairauden oireita, niin silloin hän on terve, vaikka terveysalan tutkijoiden testitulokset kertoisivat mitä tahansa. Siksi kaikenlaiset koronan testaamiset ovat tarpeettomia ja synnyttävät vain pelkoa ja ahdistusta täysin terveissä ihmisissä.<<<

      Väärin. Ihminen voi olla kuolemanvaarallisesti sairas vaikka hän ei huomaisi mitään oireita. Hänellä voi olla tappava syöpä.

      >>>Todellisesti sairaat ihmiset ovat aina osanneet hakeutua hoitoon ja apteekkiin ilman testauksiakin.<<<

      Eivät ole.

      >>>Jokainen terve ihminen kantaa elimistössään bakteereja ja viruksia vaikka millä mitalla.<<<

      Näin on. Jotkut näistä saattavat lopulta tappaa meidät, kunkin vuorollamme. Keuhkokuumetta kykenemään aiheuttavia bakteereita kantaa käytännössä jokainen suolistossaan.

      >>>Jos niiden perusteella ihminen luokitellaan sairaaksi ja tartuntavaaralliseksi, niin silloin meillä pitää olla ravintolat kiinni, kaikki yleisötapatumat ja kokoontumiset kiellettynä maailanloppuun saakka.<<<

      Ei ole tarpeen.

    • Anonyymi

      Se mikä sinua todellisuudessa ahistaa, on se, ettet pääse virrenveisuutilaisuuksiin, kun niitä ei pidetä.

    • Anonyymi

      On paljon parempi oppia hoitamaan pikku flunssaa, niin ei tule isompaa.

      Ei ole niin että sairastuminen on samanlainen kaikilla.

      Siksi oppikaamme niistä jotka selviävät kaikkein helpoimmin, ja kysytään heiltä miten he tekivät.

      Kaikkien sairaammillahan on paras vastustuskyky, muuten ei kuume nousisi niin korkealle.
      Kuumehan on kehon tapa hoitaa infektiot!

      • Anonyymi

        Tarkoitatko nyt flunssalla influenssaa, eli jonkun influenssaviruksen aiheuttamaa tautia, vai jotain muuta, jonkin muun viruksen kuin jonkun influenssaviruksen aiheuttamaa kuumeilevaa, kenties lievähköä hengitystietautia?

        Infuenssaanhan on joitain aivan oikeasti toimivia lääkkeitä.

        Mutta yleensähän virusten aiheuttamat lievät hengitystietaudit eivät vaati erityistä hoitoa ja paranevat ihan itsestään.


    • Anonyymi

      Tänään on saatu kuulla THL:ltä, että tavallinen kankainen kasvomaski ei anna suojaa koronavirusta vastaan.

    • Anonyymi

      tätäkin on tutkijat pohtineet: onkin tappavampi kuin on luultu, onko edes flunnsafirus, epäillään että on jotain aivan uutta, on sitten luonto tai labrassa keitetty.
      siis täydellinen bio-ase.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe