Korona - Turhat rajoitukset pois

Ns. asiantuntijat sanovat, että koronavirus voi olla ihmisessä oireettomana. Jos näin on, niin silloin olisi mahdoton tietää kuka on koronaan sairastunut ja kuka ei. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että tartunnan välttämiseksi jokaisen ihmisen pitäisi käyttää kasvomaskia ja turvavälejä syntymästään asti koko elämänsä ajan.

Samasta syystä emme silloin voisi tietää myöskään sitä, onko aikaisempien 6.000 vuoden aikana eläneillä maapallon ihmisellä ollut koronatartunta vai ei. Ainakaan he eivät käyttäneet maskeja eivätkä noudattaneet turvavälejä eikä heillä ollut mitään nykyisen kaltaisia rajoituksia, ja siksi ei ole mitään järkevää perustetta niille nykyäänkään.

Ihmisellä on sisäänrakennettu "testimittari", jonka avulla ihminen voi itse tuntea, onko hän terve vai sairas. Jos ihminen ei tunne kehossaan mitään sairauden oireita, niin silloin hän on terve, vaikka terveysalan tutkijoiden testitulokset kertoisivat mitä tahansa. Siksi kaikenlaiset koronan testaamiset ovat tarpeettomia ja synnyttävät vain pelkoa ja ahdistusta täysin terveissä ihmisissä.

Todellisesti sairaat ihmiset ovat aina osanneet hakeutua hoitoon ja apteekkiin ilman testauksiakin.

Jokainen terve ihminen kantaa elimistössään bakteereja ja viruksia vaikka millä mitalla. Jos niiden perusteella ihminen luokitellaan sairaaksi ja tartuntavaaralliseksi, niin silloin meillä pitää olla ravintolat kiinni, kaikki yleisötapatumat ja kokoontumiset kiellettynä maailanloppuun saakka.

6

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      >>>Ns. asiantuntijat sanovat, että koronavirus voi olla ihmisessä oireettomana. Jos näin on, niin silloin olisi mahdoton tietää kuka on koronaan sairastunut ja kuka ei. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että tartunnan välttämiseksi jokaisen ihmisen pitäisi käyttää kasvomaskia ja turvavälejä syntymästään asti koko elämänsä ajan.<<<

      Ei ole tarpeen. Epidemia menee ohi aikanaan.

      >>>Samasta syystä emme silloin voisi tietää myöskään sitä, onko aikaisempien 6.000 vuoden aikana eläneillä maapallon ihmisellä ollut koronatartunta vai ei. Ainakaan he eivät käyttäneet maskeja eivätkä noudattaneet turvavälejä eikä heillä ollut mitään nykyisen kaltaisia rajoituksia, ja siksi ei ole mitään järkevää perustetta niille nykyäänkään.<<<

      No tietysti viimeisen 6000:n vuoden aikana. Kuinkas muutenkaan.
      Jahvehan se tämän uuden koronaviruksen loi silloin n. 6000 v.s., ihan lajinsa mukaiseksi ja suuressa viisaudessaan. Tutkimattomia ovat Herran tiet. Aamen. Hallelujaa.

      >>>Ihmisellä on sisäänrakennettu "testimittari", jonka avulla ihminen voi itse tuntea, onko hän terve vai sairas. Jos ihminen ei tunne kehossaan mitään sairauden oireita, niin silloin hän on terve, vaikka terveysalan tutkijoiden testitulokset kertoisivat mitä tahansa. Siksi kaikenlaiset koronan testaamiset ovat tarpeettomia ja synnyttävät vain pelkoa ja ahdistusta täysin terveissä ihmisissä.<<<

      Väärin. Ihminen voi olla kuolemanvaarallisesti sairas vaikka hän ei huomaisi mitään oireita. Hänellä voi olla tappava syöpä.

      >>>Todellisesti sairaat ihmiset ovat aina osanneet hakeutua hoitoon ja apteekkiin ilman testauksiakin.<<<

      Eivät ole.

      >>>Jokainen terve ihminen kantaa elimistössään bakteereja ja viruksia vaikka millä mitalla.<<<

      Näin on. Jotkut näistä saattavat lopulta tappaa meidät, kunkin vuorollamme. Keuhkokuumetta kykenemään aiheuttavia bakteereita kantaa käytännössä jokainen suolistossaan.

      >>>Jos niiden perusteella ihminen luokitellaan sairaaksi ja tartuntavaaralliseksi, niin silloin meillä pitää olla ravintolat kiinni, kaikki yleisötapatumat ja kokoontumiset kiellettynä maailanloppuun saakka.<<<

      Ei ole tarpeen.

    • Anonyymi

      Se mikä sinua todellisuudessa ahistaa, on se, ettet pääse virrenveisuutilaisuuksiin, kun niitä ei pidetä.

    • Anonyymi

      On paljon parempi oppia hoitamaan pikku flunssaa, niin ei tule isompaa.

      Ei ole niin että sairastuminen on samanlainen kaikilla.

      Siksi oppikaamme niistä jotka selviävät kaikkein helpoimmin, ja kysytään heiltä miten he tekivät.

      Kaikkien sairaammillahan on paras vastustuskyky, muuten ei kuume nousisi niin korkealle.
      Kuumehan on kehon tapa hoitaa infektiot!

      • Anonyymi

        Tarkoitatko nyt flunssalla influenssaa, eli jonkun influenssaviruksen aiheuttamaa tautia, vai jotain muuta, jonkin muun viruksen kuin jonkun influenssaviruksen aiheuttamaa kuumeilevaa, kenties lievähköä hengitystietautia?

        Infuenssaanhan on joitain aivan oikeasti toimivia lääkkeitä.

        Mutta yleensähän virusten aiheuttamat lievät hengitystietaudit eivät vaati erityistä hoitoa ja paranevat ihan itsestään.


    • Anonyymi

      Tänään on saatu kuulla THL:ltä, että tavallinen kankainen kasvomaski ei anna suojaa koronavirusta vastaan.

    • Anonyymi

      tätäkin on tutkijat pohtineet: onkin tappavampi kuin on luultu, onko edes flunnsafirus, epäillään että on jotain aivan uutta, on sitten luonto tai labrassa keitetty.
      siis täydellinen bio-ase.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      180
      2653
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      105
      1111
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      911
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      869
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      780
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      779
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      277
      754
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      749
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      698
    Aihe