ihannenainen: look, vartalo, työ
Anonyymi
3152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei ollut vartaloja
No joo... Tuo alin kuva valkoisessa paidassa ja push-upit näkyvissä... Vähän hymyilytti.
Mutta asiaan... Naisen vartalolla ei sinänsä minulle ole suurtakaan merkitystä, luonne ja ajatusmaailma sekä ongelmien käsittely on kaikki kaikessa. Jos on positiivinen luonne ja näkee maailman mukavana paikkana (ei täydellisenä sateenkaarimaailmana) , ajatusmaailmaan sopii teknisiäkin asioita (ei vain tiktokkia, kynsiä ja somea) sekä ei henkisesti romahda ensimmäisen vastoinkäymisen/mielipide-eron myötä tai saa raivokohtausta tai mökötä kuukautta avautuen somessa kaikille kavereilleen, niin sellainen on IN.
Mutta toki jos saa ulkoisiakin ominaisuuksia listata niin punapää pisamoilla ja hymykuopilla, korkeilla poskipäillä ja viiksen aluilla. Ja "luonnonlapsi".
Poikkeusena tuosta hierojasta niin rintojen koolla ei niin ole väliä mutta jos pepun päällä on hymykuopat niin se olisi ekstraa.
Mutta kuten sanottu, henkiset ominaisuudet ovat ne kaikkei tärkeimmät. Niiden kautta pystyy rakentamaan yhteistä elämä ja tulevaisuutta.
Ihanne työ tai vartalo on sellaiset joista hän itse tykkää ja kunnioittaa.
Hyvä meininki, auttaa kaikissa tilanteissa.
kivireki on raskasta vetää