Ei hyvältä näytä Keskustan asema tällähetkellä. Tätä se raskas hallitusvastuu teettää.. Kannatus sukelsi nyt 4.6.20 Ylen mittauksessa -1,5%, ollen enää 10,7%.
Paavoo?? Huhuu?! Nyt alkaa aika tulla esiin!!
Nyt kyllä alkaa keskustelu puoluejohdon vaihtamiseksi. Se on ihan varma. Ensinnä saisi lähteä tämä puoluesihteeri Pirkkalainen. Mikä ihmeen akka se oikein on? Ei mitään ole tehnyt puolueen hyväksi. Ei näy eikä kuulu missään?!?
Ei onnistu tällä joukolla. Nyt sen viimein näette, kun ette ottaneet Paavoa sakkiinne!!! Se kostautuu nyt.
Paavoo?? Apua!!
Keskusta putosi nyt -1,5%.. Paavooo, apua!
16
121
Vastaukset
- Anonyymi
P A Turpeisen sanoin 'sano mun sanoneen', Saarikkoa pukkaa..!
- Anonyymi
Mutta voi se sataa Kärnänkin laariin, ainakin Lapissa!
- Anonyymi
Paavo kyllä pudottaisi kannatuksen hetkessä 1,5%:iin!
- Anonyymi
Ei ollut alkujaankaan hyvä, että nämät 'uusliberaalit' ottivat vallan Keskustassa. Eivät tee ollenkaan sitä oikeaa keskustalaista politiikkaa.
Aivan sama nyt, kun harjoitetaan uusliberaa politiikkaa, liittyä vaikka esim sdp:hen tai vihreisiin. Ihan sama asia.
Puolue pitää palauttaa siihen alkiolaiseen aikaan.
Ja mitä Väyryseen tulee, hänhän jo pelkällä hahmollaan nostaa kättelyssä kannatusta ainakin viisi prosenttia. Hauskuutus Suomen kansalle, toiset viisi prosenttia.
On paljon äänestäjiä, jotka äänestävät vain 'hyvää, hauskaa tyyppiä' puoluekantaan katsomatta..- Anonyymi
Vaan kun siitä ajasta on aika jo ajanut ohi, niin ei vanhoista lääkkeistä uuteen tautiin ole apua.
- Anonyymi
Väyrysen aika meni jo. Sipilä pitää saada kokonaan pois hääräämästä politiikassa. Nyt Sipilä siellä taustalla johtaa joukkojaan ja sidosryhmiä paljon bisnes-, uskon- ja hyväveljissä jotka taustalla ajavat etujaan. Tämä firma mikä koulasi Kulmunia kuulostaa kuuluvan Sipilän porukoihin.
Vaikka Sipilä ajettaisiin ulos, keskustapuolue ei suosta nouse, niin paljon ovat epäonnistuneet. Eikä Kepulla ole valovoimaista henkilöä kärkipaikalle, johan sen osoittaa sekin, että Kaikkosta tarjottiin johtoon ja on nyt ministerinä. Me äänestäjät kyllä muistamme Kaikkosen menneisyyden ja politiikan huipulla olevan pitää ansaita kunnioitus ja uakottavuus omilla teoillaan.- Anonyymi
Pitää muistaa kun Kaikkosesta puhuu ei se hänkään täytä keskustan arvomaailmaa. Ensinnäkin kolmas akka jo pehnattavana Nuorisosäätiössä oliko kirstunvartiana vai näppinsä kuitenkin poltti ja sai vankeustuomionkin.
Paavolla ne vasta metkut olikin jo 70 luvulla hankki kuuluisuutta nipistelemällä lentoemoa persauksista, ja sitten se jalasmökki. Keskustasta vaikea on löytää jolla olisi puhtaat paperit.
Kärnähän muuten sekin kerkesi sitä pippeliänsä estellä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää muistaa kun Kaikkosesta puhuu ei se hänkään täytä keskustan arvomaailmaa. Ensinnäkin kolmas akka jo pehnattavana Nuorisosäätiössä oliko kirstunvartiana vai näppinsä kuitenkin poltti ja sai vankeustuomionkin.
Paavolla ne vasta metkut olikin jo 70 luvulla hankki kuuluisuutta nipistelemällä lentoemoa persauksista, ja sitten se jalasmökki. Keskustasta vaikea on löytää jolla olisi puhtaat paperit.
Kärnähän muuten sekin kerkesi sitä pippeliänsä estellä.Paavo on ainoa politikko,jolla ei ole rikosrekisteriä,ei edes ylinopeus sakkoja!
Paqne paremmaksi,jos pystyt?!
- Anonyymi
Paavo on paikallaan juuri nyt,meidän on palattava alkiolaisille juurille ja ajettava voimakkaasti paasikivi kekkosen linjaa.
- Anonyymi
Nimenomaan nyt jos koskaan tarvitaan Väyrystä, isolla Veellä. Ehdottomasti ainoa oikea mies tähän tilanteeseen!! Ei ole vielä aika ajanut ohi, höpö höpö. Väyrynen on täysin ajan tasalla politiikasta, mitä tällähetkellä tehdään.
Saa vain nähdä, kuka tekee sen aloitteen, että Väyryselle soitetaan... - Anonyymi
Olisiko joku takapiru antanut Katrille vääriä neuvoja, "ministerin koulutuksen
kustantaa tietysti ministeriö" !?
Ei yllättäisi jos eräs Sipilä vielä nousisi Kepun puheenjohtajaksi ja ministeriksi !!!- Anonyymi
Luultavasti erästä Antsua ei enaa ota pattiin, sillä "minkä taakseen jättää,
sen edestään löytää" ! - Anonyymi
Sipilän kutsuhuuto arabeille lupaamalla oma luksuskoti ja Ruotsin rajan aukaiseminen oli niin suuri tyrä että keskustalta meni kerralla uskottavuus. Ja vielä kaiken kukkuraksi tuo demarien pääministerin vaihto osoitti huonoa pelisilmää.
- Anonyymi
Rankka totuus on se, että Suomen Keskustalla ei ole ainoatakaan kunnollista politiikan tekijää joukoissaan. Maineensa menettäneitä tai tylsiä harmaita mitäänsanomattomia hahmoja. Kannatus tulee yhä alemmas, alle 10 %.
- Anonyymi
Ei tainu katri jaksaa iltalehtien pommitusta. Ihan turhaa taas.
Media päättää tässä maassa kenet ajetaan alas.
Mielestäni on ihan järkevää käyttää asiantuntijaa puheiden laadintaan tärkeällä hetkellä. Vai käytettiinkö tuota kenties rinteen puottamiseen? - Anonyymi
Dementoitunut väyrynen olisi viimeinen tuho keskustalle. tietääkseni
hän on eristyksissä pohjanrannassa. Pelkäävät, että syyllistyy taas johon-
kin kauheaan. Luoja, ole armelias!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668084Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672336Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332286- 1471868
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281393Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511252Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141244Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.70938Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65862Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7802