Suomessa on ihme pellepoliiseja

Anonyymi

17

75

Äänestä

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Millä tavalla nuo kaksi on vainonnut isänmaan puolustajia? Hehän korkeintaan osoittavat inhimillisyyttä ja koska eivät ole rasisteja, ottavat rikolliset kiinni jos saavat. Eivät he syrji ihmisiä, palvelevat tarvittaessa kaikkia patukoiden tasapuolisesti.

      • Asiakas ihan itse päättää paljonko tarvitsee asiakaspalvelua. Laitetaanko oc:tä, teiseriä, telaria, raudat vai riittääkö pelkkä puhuttelu.


      • Anonyymi
        Jascal kirjoitti:

        Asiakas ihan itse päättää paljonko tarvitsee asiakaspalvelua. Laitetaanko oc:tä, teiseriä, telaria, raudat vai riittääkö pelkkä puhuttelu.

        Näin toimii Suomen polpo:
        https://www.youtube.com/watch?v=EtKGDGtml2A


      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        Näin toimii Suomen polpo:
        https://www.youtube.com/watch?v=EtKGDGtml2A

        Videota on turha katsoa, koska kuvaaminen on aloitettu aivan liian myöhään. Kamerakännykät löytävät aina tiensä esiin liian myöhään. Kukaan ei kuvaa kun Einari pahoinpitelee Erkkiä. Kun poliisit ottavat Einarin kiinni, kummasti se kännykän kamera alkaa kuvaamaan. Jos Einari ensin lyö poliisia, tämä lyönti ei päädy videolle, videolle päätyy poliisin telarin käyttö ja video menee tuubaan: poliisi pahoinpiteli viattoman miehen.


      • Anonyymi


      • Anonyymi
        Partakaweri kirjoitti:

        Kaveri alkaa riehumaan ja poliisi vie rauhoittumaan. Mitä ihmeellistä tuossa on?

        Eihän tuo riehunut. Hänen ei anettu protestoida matuja vastaan.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän tuo riehunut. Hänen ei anettu protestoida matuja vastaan.

        No niskoitteli ainakin ja otti ehdollista siitä...


    • Itse asia on hyvä. Rasismia on vastustettava kaikin laillisin keinoin. Mutta heräsi kyllä kysymys, saako virka-asuinen poliisi osallistua mielenosoitukseen.

      • Eiväthän he osallistuneet, he olivat siellä virkatehtävissä ja koska käytäntönä on ihmisläheisyys, voivat he osallistua kuvan ottamiseen. Poliisi on ystävä, mikäli joku kokee toisin on rekisterissä muutakin kuin kahvitahra.


      • Jascal kirjoitti:

        Eiväthän he osallistuneet, he olivat siellä virkatehtävissä ja koska käytäntönä on ihmisläheisyys, voivat he osallistua kuvan ottamiseen. Poliisi on ystävä, mikäli joku kokee toisin on rekisterissä muutakin kuin kahvitahra.

        Tulkitsin, että mielenosoituslapun kanssa poseeraaminen oli osallistumista mielenosoitukseen, jota luotsaamaan ja valvomaan heidät oli lähetetty. Mutta kuten sanoin, itse asia on hyvä.


    • Älä nyt keuhkoa siinä. Onhan se hyvä, että poliisi tuntee asiakkaansa. Niiltähän sitä paitsi loppuisi hommat, jos ei olisi kaikenlaista huumeiden ja astaloiden kanssa touhuavaa porukkaa.

    • Anonyymi

      Suomalaiset eivät ole ihmisiä!! paskoja ja alinta kastia mitä tiedän!!!

      • Anonyymi

        Onneksi sinunkaan ei ole pakko asua ja elää Suomessa.

        Maailma on avoin, hyvää matkaa ja hyvästi!


    • Anonyymi

      Häpäisevät uniformunsa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe