Rajat joskus aukeaa

Ei ne ikuisesti ole rajat kiinni kuten on sanonta on alku mutta on myös loppu koetuksilla
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän raja ole ollut kiinni ollenkaan. Kaikki pääsevät kulkeen miten haluaa

Äänestä

Ei olla vielä liitytty Venäjään, joten raja on avoin. Mutta voihan se päivä vielä koittaa jolloin saloissamme liehuu Venäjän lippu. Joten jos sinne Ruotsiin niin kovasti halajaa, niin eikö olisi parrei muuttaa sinne ihan pysyvästi?

Äänestä
  • Muuttanut jo. Usko Suomeen iso 0. Kuka uskoo että tämä virus joka nyt liikkuu pysyy poissa sillä että rajat suljetaan. No ainakin Suomen hallitus ja silloin se tarkoittaa että Suomi saa elää ihan rauhassa kaikista ja ulkomaailmasta myös. Käyttöön voi ottaa entisen itänaapurin ismit.
    Ja sielläkin virus leviää.
    Totuus on se että tämä virus tulee aina olemaan maapallolla nyt kun on ilmestynyt. Sen tulee jossakin muodossa saamaan iso osa kansasta ja jokunen tulee myös menehtymään. Aivan samoin käy tavallisena flunssa aikana.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei ne ikuisesti ole rajat kiinni kuten on sanonta on alku mutta on myös loppu koetuksilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu