Kulmuni on viisikossa ?
Möläyttelee kuin Trumppi?
Minä en taivu koskaan "kuningasmaassa" (Väyrynen kuningas)?
Höpö höpö tyttö ikuisesti?
Möläyttelee kuin Trumppi?
Minä en taivu koskaan "kuningasmaassa" (Väyrynen kuningas)?
Höpö höpö tyttö ikuisesti?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Parhaat Kulmunit osaavat myös oman edun paikan. Heiltä ei puutu röyhkeyttä.
Tämä juttu haiskahtaa...aidolta keskustalaiselta navetan päädyltä kesälämpimillä. Joku vinkkasi SKta ja Katri joutui sivuraiteelle. Veikkaan keskustan pohjoisen mieskööriä.
Paras ratkaisu on että Kulmuni,ohisalo ym. Poistuvat poliitiikasta miyä pikimmin, muuten tämä maa menettää viimeisetkin rippeet omastaan.Rahoista,itsenäisyydestä sananvapaudesta ,turvallisuudesta,ym.
En ymmärrä tätä ajojahtia Kulmunia kohtaan kun samalla Pekka Haavisto saa olla rauhassa. Yksikään keskustalainen ei maksa tälle maalle niin paljon kuin yksi vihreä..
Tämä on jäänyt minullekin epäselväksi. Kannattaako kepu hulvatonta lainanottoa ja veronkorotuksia vaiko haluaisiko vakauttaa valtion talouden ja keskittyä työllisyyteen ja tuottavuuden ja kilpailukyvyn nostoon. Nyt kepussa näyttää, että puolet kannattaa ja puolet vastustaa. Puheenjohtajan hommassa olisi kai tärkeätä yhdistää nämä linjat johonkin suuntaan?
Hallituksessa näyttää taloudellisesta tilanteesta huolimatta olevan vallalla käsitys, että tulonsiirtoja on mahdollista edelleenkin kasvattaa tilanteestamme huolimatta.
Helsingin poliisi epäilee yhtä virkamiestä petoksesta ja virkavelvollisuuden rikkomisesta jutussa, joka koskee Katri Kulmunin (kesk.) viestintäkoulutuksen hankintoja viestintätoimisto Tekiriltä. Poliisi tiedotti tiistaina, että se on saanut päätökseen esiselvityksen asiassa.
Esiselvityksen tehnyt rikoskomisario Teemu Jokinen kertoo, että asiassa on syytä epäillä rikosta, joten poliisi aloittaa esitutkinnan