Voi hyvänen aika mikä ryhmä facessa, pitsanpaistajat. Kaikki tehdään väärin ja karrelle palaneita reunoja. Entä ne täytteet? Mitkä täytteet, eihän kuvissa ole kuin nokareita. Juuri kukaan ei käytää ihanaa ananasta, kinkkusuikaleita, kebablihaa, jauhelihaa, aurajuustoa, smetanaa jne. Kaikki aidot täytteet puuttuvat! Lapseni itkivät kun näkivät kuvat, noillahan kuollaan nälkään!
Onneksi suomen pizzakansa tietää miten aito pizza tehdään ja miten ihanaa onkaan ananaksen ja kinkkurouheen maku, smetanaa ja chilikastiketta avot. Eikä kukaan laittanut siellä edes valkosipulia tomaattikastikkeeseen!
Pizzamamma kauhuissaan
4
161
Vastaukset
- Anonyymi
Jokainen saa laittaa pizzaansa mitä itse mielii eikä siinä pitäisi olla muilla mitään sanomista.
- Anonyymi
Totta joka sana. Itse lisään pitsaani vielä karistemakkaraa, kurkkusalaattia ja kananmunan. Ja juustona PALJON edamia.
- Anonyymi
Nyt mietit päässäsi kuinka junttia suomalainen ruokakulttuuri on. Pystyt jo kuvittelemaan sen pieruisen rekkamiehen tursuttamassa sinappia kylmään noin pari päivää sitten vanhaksi menneen HK:n sinisen päälle. Lopuksi tämä 117 kiloinen lammas murahtaa onneissaan "aah, tekipä eetvarttia" ja huuhtelee koko sanoinkuvaamattoman vittupaskan alas lämpimällä kaljalla. SIIS HYI VITTU!
Entäs sitten nää elämäntapaluuserit eli rotat jotka päivästä toiseen keittelevät makaroneja vedenkeittimessä ja maustavat koko vitun hirvittävän seoksen suolalla että siinä olisi jotain makua (eli pelkkä suola). Sairasta sanon minä. Kovasti sitä jaksetaan helvetti soikoon huudella siitä hiilaripaskasta mitä lampaat vetävät, vaikka itse syödään juuri sitä mihin on varaa eli makaronia, hiilarivittupaskan kuningasta.
Siis suomalainen keittiö on ihan suoraan sanoen pelkkää ruoalla pelleilyä. Jotkut vitun löllölohella höystetyt paskapiirakat ja lihahyytelöt sekä karjalanpaisti - kaikki sitä samaa vitun röllimetsässä valettua sammalpaskaa jota en syöttäisi edes porsaille. Lisäksi ainoa mauste joka tässä maassa tunnetaan on suola ja sitäkin laitetaan niin vitusti ruokiin että verisuonet varmasti tukkeutuisivat.
Loppuun bonukseksi karjalanpaistin valmistusohjeet:
>peruna
>vettä ämpärillinen
>lihakimpale
>öljyä
Miksaa keskenään ja lämmitä uunissa. Tarjoile junttiystävillesi samalla kun katsotte Tuntematonta Sotilasta.
Siis hyi VITTU. - Anonyymi
Alunperin pizzassa on hillitysti täytteitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3752700Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata632150Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 771452
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861445- 1091435
- 271407
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191293- 801287
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401176