Miltä onnen tunne tuntuu

Niin, miltä se tuntuu? Tuntuuko se fyysisesti? Millainen olet sillä hetkellä?

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erityisherkkänä en kestäisi onnen tunnetta vaan pakahtuisin, joten chillailen mieluummin yksin nauttien pienistä ilon aiheista.

      • Tuo voi muuten olla tosi totta...


      • Voiko olla niin onnellinen (jos on erityisherkkä), että kuolla kupsahtaa...?

        Kamalaa, mutta joskus tunne voi ottaa sydämen päälle.


      • Anonyymi
        misspönttöuuni kirjoitti:

        Voiko olla niin onnellinen (jos on erityisherkkä), että kuolla kupsahtaa...?

        Kamalaa, mutta joskus tunne voi ottaa sydämen päälle.

        Takotsubo. Voiko sydänsuruihin kuolla? Jos oikein huonosti käy, kyllä.

        Voimakas järkytys, suuttumus tai suru voi joskus aiheuttaa sydäninfarktin ja jopa äkkikuoleman, jos taustalla on sepelvaltimotauti. Näin voi käydä pitkään naimisissa olleille pareille: ensin kuolee mies ja heti perään vaimo.

        https://www.is.fi/terveys/art-2000004881979.html


      • Anonyymi kirjoitti:

        Takotsubo. Voiko sydänsuruihin kuolla? Jos oikein huonosti käy, kyllä.

        Voimakas järkytys, suuttumus tai suru voi joskus aiheuttaa sydäninfarktin ja jopa äkkikuoleman, jos taustalla on sepelvaltimotauti. Näin voi käydä pitkään naimisissa olleille pareille: ensin kuolee mies ja heti perään vaimo.

        https://www.is.fi/terveys/art-2000004881979.html

        Myyh...😢


    • Se tuntuu sellaisena olemisen keveytenä. Olo on kuin voisi lentoon lähteä.

      • Oletko tuntenut sen monesti?


      • misspönttöuuni kirjoitti:

        Oletko tuntenut sen monesti?

        Aika monesti. Esim. kun halaa läheistä. En minä aina ole näin känkkäränkkä :D


      • Partakaweri kirjoitti:

        Aika monesti. Esim. kun halaa läheistä. En minä aina ole näin känkkäränkkä :D

        Ihanaa! 🍋


    • FAlTH.HOPE.LOVE

      Itselläni onnenhetki sattui seuraavan päivään, kun Donald Trump oli valittu Yhdysvaltain presidentiksi. Katselimme marraskuussa 2016 ihastuneesti bussissa yhden lukiolaisen kanssa toisiamme silmiin. Elimme toisten silmissä, sillä hän ihastui minuun ja minä olin jo ihastunut aiemmin häneen. Jotenkin oli ihana elää toisten silmissä. Elämäni suurin halua oli tavata tämä tuntematon lukiolainen toistamiseen. Donald Trumpin tuntui tuonna päivänä ihanalta, kun maailma hohki ympärillä ruusunpunaisena. Maailma oli ihana ja hänen silmänsä pupilleineen.

      Kuukausia myöhemmin palasin mielessäni tuohon onnelliseen hetkeen, sillä se laittoi hymyn suupieleen. Sitten tapasin hänet yllättävästi kassajonossa kaupassa. Hän oli vastassa minua kaupan ulkopuolella ja tarjosi puhelinnumeroaan sekä sähköpostiosoitettaan. Minä annoin hänelle oman sähköpostiosoitteeni, jonka taisin kirjoittaa väärin. Koskaan en kuullut tästä nuoresta abiturientista, joka katsoi toiseen kertaan minuun ihastuneesti kaupassa ja sen ulkopuolella. Ehkä oli hyvä niin, että minulle jäi elämään onnenhetki bussissa jolloin katselimme toisiamme silmiin. Kaikki ihastukset eivät johda alttarille asti ja onneen, mutta minulla jäi muistiin hetki, joka sai Donald Trumpinkin näyttämään ihanalta presidentiltä, vaikka edellisenä päivänä olin sitä mieltä, että hän ei saisi missään nimessä voittaa vaaleja. Lukiolaisen ihastuneet silmät ja molemmin puolinen silmissä uiminen sai maailman hehkumaan väreissä. Maailma näytti hetken kauneimman puolensa. Mörkö Trumpinkin näytti vaaleanpunaisten silmälasien kautta kauniimmalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      665
      8071
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2330
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2270
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1843
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1364
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1248
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      1234
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      65
      901
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      861
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      794
    Aihe