Siksi suomalaiset nuoret miehet eivät saa helposti naista: ei ole varaa ostaa viinaa
https://yle.fi/uutiset/3-11411679
Suomessa viina on sikakallista
34
60
Vastaukset 34
- Anonyymi
Viinan hintaa pitää laskea paljon jotta sinkut voi juoda enemmän viinaa ja sitten voivat saada kumppanin. Euroopassa kävin ennen korona jupakkaa niin joku kalja makso euron iso tuoppi ja kopan kaljaa sai 10 eurolla. Pari kertaa olen tilannut saksasta kaljaa 30 koppaa, säästöä tulee 500 euroa
- Anonyymi
Jätit ne verot maksamatta. Periaatteessa lainvastaisesti Saksasta voi hankkia. Itsekin kerran tilasin ja jätin verot maksamatta. En toki kiinni jäänyt, mutta kun ei sitä koskaan tiiä.
- Anonyymi
Mistä näitä typeriä aloituksia oikein sikiää? Sitä vähemmän mies tai nainen kiinnostaa mitä enemmän hän humalassa hilluu. Kunnon ihminen ei juopon örvellystä katsele!
- Anonyymi
No just näin! Ei jaksais enää näitä. Ihanko tosiaan se olis viinan hinnasta kiinni, saako joku kumppanin....🙄
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No just näin! Ei jaksais enää näitä. Ihanko tosiaan se olis viinan hinnasta kiinni, saako joku kumppanin....🙄
Kumppanin saanti ja viinan hinta eivät liity toisiinsa mitenkään.
- Anonyymi
Viinaa juomalla mies tutustuu naisiin. Viinaa ei pidä juoda litratolkulla vaan lasi tai kaksi sen verran että mies uskaltaa lähestyä naisia. Selvinpäin miehet ei naisia uskalla treffeille pyytää ja siksi onkin viinaa juotava. Viina on kallista mutta se on sitten sen arvoista kun mies pääsee naisiin tutustumaan.
t viinamies - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viinaa juomalla mies tutustuu naisiin. Viinaa ei pidä juoda litratolkulla vaan lasi tai kaksi sen verran että mies uskaltaa lähestyä naisia. Selvinpäin miehet ei naisia uskalla treffeille pyytää ja siksi onkin viinaa juotava. Viina on kallista mutta se on sitten sen arvoista kun mies pääsee naisiin tutustumaan.
t viinamiesOn miehiä, jotka uskaltavat selvänäkin jutella naisille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On miehiä, jotka uskaltavat selvänäkin jutella naisille.
Muutamia on.
Miksi juuri sika?
Sikakallista? Heh heh. Olisiko nyt niin, että viinaa juova tyyppi on sika...
- Anonyymi
Just joo
- Anonyymi
Sikakin on fiksumpi kuin viinanjuoja.
- Anonyymi
Löyhyn löyhyä puhetta, kalliista viinasta, sillä se on hintansa väärtti.
Kännäämällä ei naisia saa, juoksevat karkuun känniääliöitä.- Anonyymi
Kai niitä harrastajia naisistakin löytyy.
- Anonyymi
Nimenomaan saa. Naiset tykkäävät miehistä jotka juovat heidän kanssaan viinaa.
T. Viinamies
- Anonyymi
Jos on kallista tekee itse. Tai sitten kiljua, tai hakee Virosta viinaa.
- Anonyymi
Kyllä viinalla naisia saa, ne on näitä viinahuoria. Lähiräkälässä tarjoat pari ja sitten kotiin ryyppäämään, aamulla kun viinat on loppu hänet on raiskattu!
- Anonyymi
Meille, teille vai eriteille on toiminut yli 30 vuotta. No joo, olin 20 vuotta naimisissa...
Kyllä minulla ja sek _ _ kumppanilla hyvin sujuu, kun emme käytä viinaa. Kadehditteko?
Kemian prosessitekniikat ovat vain hukassa tahi sitten osa kirjoittajista on lessuja. Googlekin muuten tietää etanolin kiehumispisteen.
Sekin, että eka tipat pitäisi heittää menemään on myös legendaa. Kuten viinamies sanoi: viinaa pitää juoda ja telkusta seuroja katsella, ennen kuin pieksee sen alemman olion kuten Jumppe määräsi.- Anonyymi
Naisten sitä viinaa pitäisi juoda. Siitähän se parinmuodostus on kiinni.
Suomalainen ei tarvitse viinaa.
- Anonyymi
Totta, en minä ainakaan tarvitse. On mielenkiintoisempia asioita.
-Likinäkörillitäti
Hyvä vaan, köyhillä ei ole varaa juopotella.
- Anonyymi
Viina on putkan esiaste...
- Anonyymi
Joo- oon huomannut.
- Anonyymi
Viinamies trollaa kesälomallaan kun ei oo parempaa tekemistä. Kai se ryyppäs rahansa. Varmaan joku ikineitsyt. Uskaltaa flirttailla vaan kännissä, mutta sit muna ei toimikkaan niin on jäänyt ikisinkuksi ja neitsyeksi..
Viinan kanssa naimisiin hän päätyy. Sitten hautaan. - Anonyymi
Ujot huonoitsetuntoiset ei uskalla ilman viinaa 😂 ei se ujous sillä ainakaan lähde.. jatkaa kiertoaan.
- Anonyymi
Kyllä mun poika on saanut tyttöystävän ja ihan ilman alkoholia.
- Anonyymi
Niinhän sinä luulet. Salaa se on kuitenkin käynyt kotibileissä ja kylillä juomassa ja siellä tuokin suhde on saanut alkunsa. Ei vain poika kerro kaikkea.
t. viinamies Anonyymi kirjoitti:
Niinhän sinä luulet. Salaa se on kuitenkin käynyt kotibileissä ja kylillä juomassa ja siellä tuokin suhde on saanut alkunsa. Ei vain poika kerro kaikkea.
t. viinamiesKyllähän se alkoholin hinta on ihan hyvä pitää Suomessa korkeana, kun valtio tarvitsee paljon verorahoja ja aina sitä mieluummin veroja alkoholista kerää, kun jostain tärkeämmästä.
Kyllä ihmiset pärjäävät oikein hyvin ilman viinaakin, niin ei muuta kun pidetään vaan jatkossakin se Suomen alkoholiverotus korkeana, sillä pitää sitä ajatella myös kansanterveyttäkin.- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän sinä luulet. Salaa se on kuitenkin käynyt kotibileissä ja kylillä juomassa ja siellä tuokin suhde on saanut alkunsa. Ei vain poika kerro kaikkea.
t. viinamiesOlet väärässä. He olivat samassa työpaikassa ja tutustuivat siellä. Heistä kumpikaan ei käytä alkoholia juuri koskaan.
Anonyymi kirjoitti:
Olet väärässä. He olivat samassa työpaikassa ja tutustuivat siellä. Heistä kumpikaan ei käytä alkoholia juuri koskaan.
Oikein fiksuja ihmisiä sitten, jos eivät turhaan alkoholia käytä ja siihen rahojaan tuhlaa.
Ei kannata välittää noista viinamiehen typeristä jankkauksista, sillä hänellä kun on joku ihmeen pakkomielle siitä viinan juomisesta ja sen "tärkeydestä", vaikka hänellä ei ole edes mitään todisteita typerille väitteilleen.
- Anonyymi
Syrjäänit, ketkä oikeasti alkoholia tarvitsisivat heille olisi halvennettava aineita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 601059
- 981034
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i21892Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔60820- 135812
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t124805Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke25699- 55689
- 45666
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen15636Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45620- 19607
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.83586Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka142582- 35580
- 46578
Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok128573Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast47568Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6543Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi11529