Nikon ja Sohvin viestit

Mitä ajatuksia herättää?Itsellä heräsi kyllä sympatiat Sofiasta, vaikka ulkonäkönsä ankkahuulineen on mikä on:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006551304.html

Aika törpöttelijä tuo Niko.
34<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Herätti sen ajatuksen, että kauniskin voi olla pahassa pulassa ja yksinäinen sekä ärsyyntynyt rikkaan komean miehen seurassa. Viesteistä näkyi riitaisuus ja yhteinen onni oli kaikkoamassa...

Äänestä
  • Tässä tapauksessa oli kyse rikollisesta, eikä pelkästään ”rikkaasta komeasta miehestä”.

    Äänestä

Uups, nyt tais Väliksen henkilöllisyys selvitä.. 😲 Ettei vaan etunimi alkais N:llä..

Äänestä

" Niko lähti aamupv ja palaa varmaan kohta, ei tavallista puhelinta mukana (Javier). Oli joku tilanne päällä. Sanon et soittaa heti kun täällä,” Belórf vastasi äidille."

Oikeasti mua pöyristytti tämä kaikkein eniten koko Niko-Sofia-keississä. Että Nikon äidille on noloa kertoa se, että poikansa on krapulassa, mutta äiti ymmärtää toki sen, että poikansa on tapaamassa Javieria, etsintäkuulutettua huumeäijää.

Taitaisi aika monen äidin olla kuitenkin helpompi ymmärtää tuo krapula..

Äänestä
  • Näin on, oli kyllä erikoista.

    Äänestä

  • Samaa mieltä. Tämähän todistaa, että Nikon vanhemmat, myös äiti, on syvällä huumekeississä mukana, kun kerran äiti tietää etsintäkuulutetusta Naccista jopa sen salanimen ja että on Nikon hyvä kaveri. Vaikuttaa, että hyväksyy oikein hyvin lastensa touhut. Ja Nacci vielä seukkailee Nikon siskon kanssa.
    Eli tarinat hyvän perheen pojasta, joka sekosi vahingossa huumemaailmaan on ihan valkopesua. Ulkona tuosta kuviosta taisi eniten ollakin Sofia. Ainakin hän ilmeisesti olisi halunnut pysyä erossa siitä. Vaikkei kovin hyvin onnistunut, ymmärrettävää kyllä.

    1Äänestä

Sohvi oli k*sessa.

Äänestä

Viihdekäyttöä on ollut monella tuossa keississä, kuten jet set-piireissä on tapana.

Äänestä

Viihdekäytöstä voisi kysyä Sofialta, niin näkisi vastaako rehellisesti.

Äänestä

Sofia häiritsi, et Niko toi esille, et hänen rahalla ja korteilla hoidetaan asioita? Onko sitten Sofia vain rahan takia roikkunut suhteessa? Eihän toi mikään hyvä suhde ole ollut. Sofia enemmänkin escorteerasi Nikoa hyöty mielessä? Korosti, et hyötyjä tultava tai homma loppuu lyhyeen? Sama sävel tuntuu olevan Stefunkin kanssa? Vastuuttomia ovat myös.

Eli en taputtelisi kummankaan selkään, et hyvä tyyppi olet, vaikka kovia kokenut. Sofia on päässyt vielä vähällä, koska selkeästi tiennyt asioista enemmän kuin antaa ymmärtää?

Äänestä

Lehtitietojen mukaan Niko antoi heti kortin käyttöön suhteen alussa. Tekikö Stefan samoin?

Äänestä

Varmasti Katrie on tervetullut Nikon sukuun, kun osaa lapsestaan huolehtia ja tekee töitä ensihoitajana ambulanssissa.

Äänestä
  • Onko Sofialla lapsi?

    Äänestä

Silloin kuin golddiggerit pääsevät helpon elämän makuun, on heistä vaikea päästä eroon. Therman teki loppujen lopuksi palveluksen Ranta-Aholle tuossa draamassa.

Äänestä
  • Kyllä mä olen samaa mieltä. Rantsukka voitti hommassa pidemmällä tähtäimellä, ellei taas vaan sekoa siihen lortsuun. Suomessa joku marokkolaispirihoro voi vaikuttaa eksoottiselta, mutta on todellisuudessa vain se mikä on, horo.

    Äänestä

Montako vuotta Sohvi aikoo elellä Stefun rahoilla... kannattaisi jo ottaa itseään niskasta kiinni.

Äänestä

sofi on jännämiesten käyttämä eli pilalla koko nainen

Äänestä

Jos lortto lisääntyy ja saa joskus lapsia, funtsikaa miten niitä tullaan kiusaamaan koulussa äitinsä vuoksi.

Äänestä

Steffe ja Sofia juhlivat viime lauantaina Hangossa. Sofian palatessa Helsinkiin sunnuntaina, Steffe jatkoi juhlimista senkin päivän Hangossa.
Lienee Martinalle tuttua tämä meno?
Ei tuohon perhe-elämä sovi.

1Äänestä

Sofia sanoi syyttäjälle käräjillä maksavansa Nikolle 50 000 euroa takaisin. Koska aikoo maksaa vai maksaako ne Stefan? Uudemmatkin verovelat on Sofialla maksamatta.

Äänestä

Kun Sofia kerran haluaa perheen, kuten keväällä julisti, niin eikö nyt sitä perhettä pidä pian jo yrittää ennen kuin Niko pääsee lopullisesti vapaaksi? Vai eikö Stefan olekaan ”se oikea?”

Äänestä

Niko on uskomattoman komea mies.

Äänestä

Mökkiviikonloppua viettävä Niksu on aidosti onnellisen näköinen Katrien ja perheensä kanssa.

Äänestä

Roskasakin puheet ovat äkkiä kyllä aika rasittavia, etenkin tollasten linnakundien perseen nuolijoiden. Aina samaa paskaa, tunnetko sitä kovaa jätkää, melkein hinttimäisesti kehuvat kuinka iso ja kova joku on yms..

Äänestä

Parasta pysyä erossa rahanahneista onnenonkijoista.

Äänestä

Sofian vessavideot ovat alkaneet jälleen kun oikeudenkäynnistä on kulunut muutama päivä 🤣🤣

Äänestä

Kova valkopesu käynnissä belorfilla.

Äänestä

Soppuli istui taas valmiiseen pöytään, toisten rakentamaan elämään Stefun kanssa, kuten teki Nikonkin kanssa.

Äänestä

Täytyy sanoa tähän, että onneksi on vielä tavallisiakin miehiä... :) Ei huume-, ryyppy- tai rahamiehiä vaan tavallisia kultaisia 💓

Äänestä
  • Totta. Eikä järkevä,hyvä mies yritä ostaa rakkautta rahalla. Hyötymissuhteiden lopputulos on onneton.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totta. Eikä järkevä,hyvä mies yritä ostaa rakkautta rahalla. Hyötymissuhteiden lopputulos on onneton.

    Tismalleen näin.

    Äänestä

Roskasakin eukot pitävät rikkaita miehiä talutusnuorassaan tasan yhden asian avulla...

Äänestä
  • Melissa sai 2000 euroa tililleen vaikka ei ollut edes työkeikka ja Sofia 3500.

    Äänestä

Therman on täysin lirissä, mutta ei tajua sitä itse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä ajatuksia herättää?Itsellä heräsi kyllä sympatiat Sofiasta, vaikka ulkonäkönsä ankkahuulineen on mikä on:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006551304.html

Aika törpöttelijä tuo Niko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu