Henkilö, joka on syytettynä törkeästä virka-aseman väärinkäyttoksestä, ilmaisi tällä viikolla että hän ei halua Kittilään, eikä takapihalleen, tuulivoimaa. Jämäkkä linja. Hesalaiset saavat hänen mielestään pitää tuulivoimansa.
Olisipa yhtä jämäkkä linja veronmaksajien almuista. Kittilään maksetaan likimain 4000 Euroa almuja / sierainpari. Almuja halutaan saatavan edeleen. Myös turistien almuja toivotaan. Turisteja ei niinkään, niitähän pitäisi palvella. Ympäristörikoksia tehdään, veronmaksajat maksavat.
Olisiko seuraavissa vaaleissa aika ryhdistäytyä. Mafiooso sutkit kiertoon. Eiköhän asiat siitä alkaisi tokenemaan.
Ei tuulivoimaa takapihalle mutta almuja saa antaa edelleen!!!!!
Anonyymi
2
150
Vastaukset
- Anonyymi
Katso nimilista valtuuskokous 22.6.2020. Siellä ne sutkit on. Äänestäjä on avainasema seuraava kuntavaali. Muutos tule vain kun ei valitse näitä ääni.
- Anonyymi
Tunturitietä ei saa yksityistää. tien varrelle ei saa rakennus vapaa-asuntoa. Siten levi meni rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1466130
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k253736Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1282931- 492620
- 412560
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262026Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2691924Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511858- 341633
- 281620