Sunnuntaina se alkaa kotikonventti,pidetään taas porukkaa kasassa että eivät liukene synnin teille. Rekolan sali jää rakentamatta rahat australiaan pedofiilien uhreille. Ja voihan se olla että joku vie koronaviruksen paratiisiin,että ei helppoa sielläkään.
KONVENTTIKÄRSIMYS
12
87
Vastaukset
- Anonyymi
Kouta kestää.
Onneksi minulla ei ole enää noita murheita. - Anonyymi
Se on varmaan sitä lähimmäisenrakkautta kun jehoviin kuulumattomat aviopuolisot ajetaan mieron tielle Että maailmanlopun kailotus ja pelottelu on ihmisarvoa tärkeämpää.
- Anonyymi
Niin. Se on sitä:" sen mikä haluat tehdä itsellesi, tee se toisille".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin. Se on sitä:" sen mikä haluat tehdä itsellesi, tee se toisille".
Kotona konva zoomi ei niin vaikea ole zzzzzzz
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin. Se on sitä:" sen mikä haluat tehdä itsellesi, tee se toisille".
Osta sille kuulokkeet.
- Anonyymi
En ymmärrä miten ihmiset jaksavat ja pystyvät uskomaan tuohon. Toivottavasti saat lopetettua jehovahommat.
- Anonyymi
Kooivukylän seurakunnan jäsenet ajavat kaksilla rattailla.
- Anonyymi
Meillä vanhimmat sanovat:" älä tee niinkuin me vaan niinkun me sanotaan".
Patistelevat ihmisä saarnaamaan, itse menevät bubiin porukalla, siemaisemaan ohrapirtelöö.
Siis: kirjoitan eropaperit.
- Anonyymi
Onkohan paratiisissa sosiaaliturvaa ja asumistukia jos sielläkin kerätään kierrosvalvojille autorahoja. Sielläkin on rikkaita ja köyhiä ja kaikilla ei ole rahoja viedä sinne.
- Anonyymi
Ja missäs ne autot tehdään?Tai traktorit?
Jos autotehtaita ja traktoritehtaita on, niin eihän se ole mikään Eedenin kaltainen puutarha.
Tai missä tehdään lapioita?
Ja jos Harmagedonissa säilyy vain noin 10.000.000 ihmistä, niin harvakseltaan on ihmisiä.
Mökkihöperöksihän siellä tulee. Suomessakin olisi vain 5000 asukasta. Meidän kaupungissa 40.
"Ei tule kesää."
- Anonyymi
Pitäähän noita etäjuttuja ymmärtää jos neljännes porukasta kuuluu risiryhmään. Muutenhan se koronan jälkeen luku on 10000 nuppia
- Anonyymi
Aurikoista päivää jehovat keräättekö mustikoita vai mökötättekö sisällä pahan ääressä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252490Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.551806Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111204Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2991067- 259992
- 146903
- 56884
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua9797- 47780
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.111775