Olen aina luullut että K kaupat ovat niitä kalliimpia kauppoja, mutta nyt löysin vielä kalliimmat,ne ovat M ketjun kaupat.Ostin täälllä Helsingissä olevasta M ketjun kaupasta kaksi irto karjalanpiirakkaa,hinnaksi tuli 1,30€.Ostin myöhemmin täsmälleen samanlaiset irtomyynnissä olleet kaksi karjalanpiirakkaa K kaupasta ja ne tulivat maksamaan 0,80€.Aika suuri hintaero.No oliko pakko ostaa ne piirakat silloin juuri siitä M ryhmän kaupasta?No ei,mutta kun olin olin kävelyretkellä ja tuli hieman nälkä, niin ei ollut lähimainkaan muuta kauppaa.
Kalliit karjalanpiirakat
Anonyymi
2
103
Vastaukset
- Anonyymi
M ketju?En ole kuullutkaan.No hyvä tietää että on kallis kauppa,ei varmaan tule sinne mentyä ostoksille.
- Anonyymi
Minä ostin M ketjun kaupasta Innosent Super Smoothien 300ml,se maksoi siellä 3,49€,K kaupassa 2,99€,eli 50 sentin ero! Huh huh!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607869Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot525335Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052