Mutta kun katsoin lehdistötilaisuuden, niin siellä on ihan päteviä ja tavallisia lääkäreitä jotka myös vetoavat lukuisiin tutkimuksiin ja myös omaan käytännön kokemukseensa.
Kyllähän siellä on aika värikäskin naislääkäri joukossa, mutta jos hän on hoitanut työnsä erinomaisesti ei pitäisi olla hänestäkään mitään valittamista. Siis hän, josta IS kirjoitti kappaletolkulla mitä oli sanonut joskus aiemmin.
Eli jokainen katsokoon itse ja arvioikoon. Näin sen pitäisikin olla, eikä sensuroida videoita ympäri YouTubea ja FB:a!
Jännä että lehdistössä Americas Frontline Doctors on leimattu huuhaaksi
13
122
Vastaukset
Tänä päivänä valta on valhemedialla ja sen mielestä kaikki totuus, joka on ristiriidassa valhemedian ideologian kanssa,on huuhaata.
Jos haluamme tietää totuuden jostain asiasta, niin kannattaa mieluummin ottaa selvää, mitä "huuhaa" tiedemiehet tai tutkijat sanovat kuin kuunnella TV-uutisia tai lukea suurimpia sanomalehtiä.- Anonyymi
Juuri nyt aloin katsoa YT:sta: America's Frontline Doctors Summit - Session 1
Koronassa on kaksi vaihetta: alkuvaihetta hoidetaan eri tavalla kuin loppuvaihetta. Loppuvaiheen hoidossa on tehty virheitä, kun ei vielä tiedetty, näin puhuu lääkäri mm. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri nyt aloin katsoa YT:sta: America's Frontline Doctors Summit - Session 1
Koronassa on kaksi vaihetta: alkuvaihetta hoidetaan eri tavalla kuin loppuvaihetta. Loppuvaiheen hoidossa on tehty virheitä, kun ei vielä tiedetty, näin puhuu lääkäri mm.Pointti tuossa alkuvaiheen hoidossa on juuri se, että sitä voidaan hoitaa ja pitäisikin hoitaa. Lääkäri moitti potilaiden kotiin passittamista Hippokrateen valan rikkomiseksi ja niin ei todellakaan olisi pitänyt tehdä (stay home)
- Anonyymi
Kuuntelisit nyt mitä eräissä asioissa kyllä huuhaata puhuva uskonveljesi lääkäri Pekka Reinikainen koronasta sanoo...
- Anonyymi
Mark McDonald, lastenpsykiatri puhuu, miten opetamme kokonaisen sukupolven lapsia pelkäämään muita ihmisiä. Hän näkee työssään valtavasti lisääntyneen psyykkisen oireilun.
Itse olen myös nuorista huolissani. He ovat herkässä iässä ja myös näkevät kaikki uutiset älypuhelimiltaan ja pelkäävät varmasti täällä Suomessakin. Eikä heille ole ollut todellakaan hyväksi kaikki liika vapaa-aika.- Anonyymi
Lapsethan alkaa pelätä tietyssä iässä ainakin outoja ihmisiä aivan luonnostaan!
Sitäpaitsi tuo lastenpsykiatrin huoli on aivan turha ja typerä. Lapset on paljon järkevämpiä kuin hän kuvittelee. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapsethan alkaa pelätä tietyssä iässä ainakin outoja ihmisiä aivan luonnostaan!
Sitäpaitsi tuo lastenpsykiatrin huoli on aivan turha ja typerä. Lapset on paljon järkevämpiä kuin hän kuvittelee.No en tiedä onko hänen huolensa turha ja typerä. Hänhän puhuu Amerikan tilanteesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No en tiedä onko hänen huolensa turha ja typerä. Hänhän puhuu Amerikan tilanteesta.
Amerikkalaiset lapset taitaa sitten olla joku poikkeustapaus?
Klovnimurhaajat ja pakettiautosieppaajat kun Amerikkaa kansoittavat, niin ehkä sietääkin lasten olla siellä hieman varuillaan.
- Anonyymi
Tosiaan, jännää että tieteeseen perustumaton huuhaa on leimattu huuhaaksi.
- Anonyymi
Kerrotko tarkemmin mitä on se tieteeseen perustumaton huuhaa tässä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerrotko tarkemmin mitä on se tieteeseen perustumaton huuhaa tässä?
Lääkäri-Stellan lausunnot on huuhaaksi leimattu, koska huuhaata ovat.
- Anonyymi
David Icken liskoihmisfantasioita olisi siis arvostettava suurena tieteenä.
- Anonyymi
Niin tietenkin. Semmoiset, joilla on parempi vastustusky, pärjäävät paremmin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822452Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849659Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477627Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896133Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1194790Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,332677Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052247