Aivan Turhia Osia

Mitä järkeä esim. on myydä huonoa keskiötä 20 euroa ja hyvää 25 euroa?
Sama on monessa osassa esim. ketjuissa. Miksi ostaa ne halvat purukumiketjut, kun muutamalla lisäeurolla saa jo lujaa laatua mikä kestää ja säästää muitakin osia kulumiselta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se tietenkin lisää myyntiä. Varaosabisnes se kannattaa.

Äänestä

Voihan sitä myydä vaikka jäätä eskimoille, jos se menee kaupaksi. Ei ole pakko ostaa vaikka jokin olisi myynnissä.

Hierarkiassa seuraava osasarjan osat ovat aina edellistä hivenen kalliimpia. Sinäkö määrität mitä osasarjaa saa olla myynnissä ja mitkä tulisi poistaa markkinoilta?

Äänestä

Ostin muutama vuosi sitten keskiölaakerin 17-eurolla. Hyvä on ollut. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä järkeä esim. on myydä huonoa keskiötä 20 euroa ja hyvää 25 euroa?
Sama on monessa osassa esim. ketjuissa. Miksi ostaa ne halvat purukumiketjut, kun muutamalla lisäeurolla saa jo lujaa laatua mikä kestää ja säästää muitakin osia kulumiselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu