koronavirus vai mikropi?
kun mikropeja laitetaan peräkkäin noin 1000kpl niin tuleeko niiden pituudeksi noin 1mm (yksi millimetri), joten montako koronavirusta tai koronaviruskuljetinta tarvitaan jotta pituudeksi 1mm?
Voiko koronavirus kulkea itsenäisesti vai tarvitseeko se kulkemiseen vaikkapa jossain määrin itsenäiset liikkuvat (mikrobin, pölypunkin) vai ilmavirta kuljettimet (hiekkapölyn, savuhiukkasen)?
Arvailua onko niin, että koronavirusta ei liiku ellei sitä kuljeta työntö tai imuvoima tai vähintään samankokoinen itsenäisesti liikkuva joka tarvitsee ravinnetta liikkumiseen (jota saa jostain)?
Tarttuuko koronavirus mahdolliseen kuljettimeen vai kuljetin koronavirukseen?
Mikropithan on "herkuttelioita" joten,...?
Voiko koronavirus itsenäisesti olla älykäs, jolloin se mitä se oli eilen, voiko huomenna olla kehittyneempi?
Voiko koronavirus saada muuttuvaa energia esimerkiksi pikrobeista joita käytetään puhdistukseen jolloin ehkä tai sitten ei,...?
Kumpi on isompi?
Anonyymi
2
323
Vastaukset 2
- Anonyymi
Tarkoitit varmaankin mikroskoobbia.
- Anonyymi
Koronavirus leviää ilmassa ihmisen uloshengitysessä aina olevien pisaroiden kuljettamana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571480Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 65791
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46675
- 52670
- 76576
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568