Kenestä Kemin kaupunginjohtaja?

Voitaisiko valita äänestyksellä kuten kuninkaallisetkin valittiin? Tietenkin voitaisiin valita suoraan pormestari. Onhan meillä tietenkin hallitseva kuningaspari. Olisiko mahdollista muuttaa Kemi kuningaskunnaksi?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toivottavasti kemiläiset ei ole niin sisäsiittoisia, että valitsevat nykyisen "varakaupunginjohtajan" jos on kärkkymässä paikkaa. Kyllä kaupunki tarvitsee todellisen ammattilaisen ja sitä ei nykyisestä virkamieskunnasta löydy.

Äänestä
  • Kyllähän kemiläiset ovat sisäsiittosii et ei voi tietää kuka on se seuraava serkun nainuu

    Äänestä

Kukahan ammattilainen haluaa tänne velkapesään .

Äänestä
  • Ei kukaan tietenkään paitti joku hulluu kommaristi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voitaisiko valita äänestyksellä kuten kuninkaallisetkin valittiin? Tietenkin voitaisiin valita suoraan pormestari. Onhan meillä tietenkin hallitseva kuningaspari. Olisiko mahdollista muuttaa Kemi kuningaskunnaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu