Miksi aiheen ulkopuolella oleva lukee tätä palstaa?

Anonyymi

Itse olen yksinoleva 50v mies. Joskus kauan aikaa sitten juttelin tähän aiheeseen liittyvistä asioista naisen kanssa joka oli silloin ja kait edelleenkin naimisissa. Erosimme keskustelun jälkeen pellin halauksia.

Mutta tuossa oli 40v ikäisen naimisissa olevan naisen juttu että jos vaan osuu, niin se on siinä jne.

Mutta miksi me joita tämä asia ei oikeasti koske niin luemme näitä? Tiedän omalta osalta ettei naimisissa olevaa nainen ole niin puutteessa että minulle lämpenisi missään tilanteessa eikä se olekkaan yksinolevien juttu.

Mutta tuohon 40v naisen juttu. Se on rehellinen kertomus siitä ettei kukaan ole niin yksisoluinen että ei käyttäisi tilaisuutta hyväkseen. Mielestäni sivu juttu joskus on ihan ok! Joku on joskus sanonut että kotona ei saa aina jotain asioita kun jokin asia ei kuulu kotijuttuihin.

Terveisin tälle palstalle kuulumaton ihminen

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        167
        3488
      2. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        15
        2186
      3. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        224
        1522
      4. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        70
        1261
      5. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1221
      6. 37
        1141
      7. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        1073
      8. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        136
        1031
      9. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        1014
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        41
        1010
      Aihe