Miksi aiheen ulkopuolella oleva lukee tätä palstaa?

Anonyymi

Itse olen yksinoleva 50v mies. Joskus kauan aikaa sitten juttelin tähän aiheeseen liittyvistä asioista naisen kanssa joka oli silloin ja kait edelleenkin naimisissa. Erosimme keskustelun jälkeen pellin halauksia.

Mutta tuossa oli 40v ikäisen naimisissa olevan naisen juttu että jos vaan osuu, niin se on siinä jne.

Mutta miksi me joita tämä asia ei oikeasti koske niin luemme näitä? Tiedän omalta osalta ettei naimisissa olevaa nainen ole niin puutteessa että minulle lämpenisi missään tilanteessa eikä se olekkaan yksinolevien juttu.

Mutta tuohon 40v naisen juttu. Se on rehellinen kertomus siitä ettei kukaan ole niin yksisoluinen että ei käyttäisi tilaisuutta hyväkseen. Mielestäni sivu juttu joskus on ihan ok! Joku on joskus sanonut että kotona ei saa aina jotain asioita kun jokin asia ei kuulu kotijuttuihin.

Terveisin tälle palstalle kuulumaton ihminen

0

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        97
        2596
      2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

        Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
        Maailman menoa
        98
        1616
      3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        67
        1505
      4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

        Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
        Maailman menoa
        14
        1226
      5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

        Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
        Kuhmo
        20
        992
      6. Miks me oikein

        Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
        Ikävä
        81
        953
      7. Miehet trikoissaan

        On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
        Suomussalmi
        42
        889
      8. Ratikka Turkuun

        Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
        Turku
        117
        876
      9. Nainen, mikset lähetä

        miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
        Ikävä
        54
        803
      10. Rakastan sinua

        Yhä.
        Ikävä
        30
        736
      Aihe