Joo kyllähän nuo on pahasta, mutta koittakaa nyt silti pysyä järjissänne. Ei tuo pakkomielteinen vaahtoaminen johda eittämättä muuhun kun ahdistumiseen, etten jopa näin sanoisi.
Lihavat, Sipilä ja islamisaatio sun muut
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006647728.html
sano vaan
ei osmaanit pääse itään....tekivätkö rikoksia ja raiskauksia?
suomessa lestaadio vaarassa?
https://www.is.fi/menaiset/ihmiset-ja-suhteet/art-2000006647952.html
lue lissää-kulttuurit
lepstaatio
Mitä mie maksan ku ne hälyttää siellä itekseen?
https://yle.fi/uutiset/3-11565864?origin=rss
huonoa maahanmuuttoa
Almannintiellä on jätteenkeräyspiste!
syyksi maahanmuuttajien kulttuuria, tekijät taisi olla kaikki muslimeita.
MTV3:n Rikospaikka -ohjelmassa rikosylikomisario Markus Kiiskinen kertoi koko maata ravistelleista seksuaalirikoksista Oulussa, joissa pakolaisina ja turvapaikanhakijoina Suomeen saapuneet miehet raiskasivat ja käyttivät hyväkseen alaikäisiä kantasuomalaisia tyttöjä. Hän myös olettaa, että iso osa tapauksista jäi pimentoon.
Kiiskinen uskoo tietävänsä perustavan syyn rikolliseen ilmiöön: tulijoiden kulttuuri.
– Heidän erilaisen kulttuurinsa aiheuttamat lieveilmiöt.
Seida Sohrabi uskaltaa sanoa asian ihan suoraan:
"Hän pohtii, että irakilaisten Suomessa tekemien seksuaalirikosten taustalla vaikuttaa Irakissa ja monissa muissa Lähi-Idän maissa vallitseva osin islaminuskoon perustuva patriarkaalinen kulttuuri, jossa naiset elävät isien, veljien ja aviomiesten vallan alla. Ja jossa heitä pitää suojella kunniansa vuoksi.
– Joissain yhteisöissä nainen on kuin aasin jälkeen tuleva henkilö, jolla ei ole mitään arvoa. Jos he eivät pysty naista suojelemaan, ja hän kulkee kaupungilla ilman huivia, niin on ajatus, että naiset ovat vapaata riistaa, ja heille voi tehdä mitä haluaa."
lainattu maahanmuutto suomi24
Satukirjoista saa vaikutteita...
juu tuhannen ja yhden hullut tarinat
Jahas pitkään on ahdistanut palstalaisia nämä samat asiat......
menkää pois suomesta