Minä käytän kaupoissa ja kirjastossa!
Käytättekö maskeja kaupoissa?
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suositus on nyt, että käytetään tarpeen mukaan. Oikeasti, käytetään nyt vaikkei tilanne vielä ole pahimmillaan! Maskien käyttäminen on taitolaji, alussa on harjoittelua. Alusa tulee virheitä, sitten vaan toivoo ettei niitä sinisiä ja punaisia viruspalleroita sattunut kohdalle, ja seuraavalla kerralla välttää sitäkin virhettä.
Tottakai maski suun ja nokan eessä.Vielä kun laitatte mahollisimman paskaset vaatteet että haisette oikein pahalle niin eivät toiset tuu lähelle.
Voi voi sentään, haisinko minä pahalle? Olisit sinäkin käyttänyt maskia, ei varmaan olisi haju haitannut.
Empä ajatellut ollenkaan. Eihän se haise kun maskia käyttää. No jos vähän tuhrasee vaatteisiin jotakin kakkaa etteen ja taakse ja vähän sivullekin niin jospa auttais turpavälin pitämistä.
Kattelin tuossa Kiinan tilannetta. Siellä ollut tartuntoja viimeisen 30 vrk aikana 5-30 vuorokaudessa. Mutta eihän siellä asukkaan kuin 1.5 miljardia ihmistä.
Aloitus on asiallinen. Vastaukset taas laidasta laitaan.
Käytän maskia ja käyn kaupoissa ja kirjastossa mahdollisimman harvoin.
Minä käytän, koska aikanaan sairastuin syopään. Josta olen nyt selvinnyt. Koska olen nuori,en usko,että kestän tätä koronaa. Siksi toivoisin,että ,joku muukin ajattelisi minua.
Miten se toisen maskin käyttö sinun sairastumiseen vaikuttaa??
Sinuna ainakin alkaisin pitää maskia päässä 24/7 ja kylillä liikkuessa vielä 2 maskia päällekkäin.
Jos ei kanna koronaa mukana niin miten sitä voi ylipäätänsäkään levittää vaikka nuolisi jokaisen oven kahvan????