Posio on yksi persläpi. Palvelut ei toimi ja kaikki kuralla. Paikalliset vaan koittaa hehkuttaa kuin hyvin kaikki täällä on; no on jäi vähän kapea katsantokanta kun ei ole koskaan Kuusamoa kauempana käynyt . JA kyllä huomaa että on suomen sisäsiittoisinta aluetta...ei ole järjenjättiläisiä nämä.
Suomen persläpi
15
2655
Vastaukset
- Anonyymi
Taidat itse olla.
- Anonyymi
Jokohan tämä Mia parka on päässyt muuttamaan pois Posiolta kun on kerran niin kurja paikka. ?
- Anonyymi
On tainnut häipyä.
- Anonyymi
Samaa mieltä, etenkin viimeisestä lauseesta.
- Anonyymi
Hillitympi ilmaisu kyseisestä reijästä,olisi:Annansilmä.
- Anonyymi
Toimisi koronatestinä!
Huomasitteko,että meidän pääministerillä on käytännön ongelmia?
Hengitysmaskin käytössä,ei pysy maski oikein toimivassa asennossa.
Marinilta puuttuu:Korvalehdet?
Uusi kampaustyyli paljasti tällaisen "puutteen".
http://kuulonhuoltoliitto.fi/wp-content/uploads/2016/08/korva.jpg
Korvalehti on seksuaalisen mittari.
Mitä pitemmät (isommat) korvalehdet,sitä aktiivisempi seksiolento.
Perintötekijät vaikuttaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimisi koronatestinä!
Huomasitteko,että meidän pääministerillä on käytännön ongelmia?
Hengitysmaskin käytössä,ei pysy maski oikein toimivassa asennossa.
Marinilta puuttuu:Korvalehdet?
Uusi kampaustyyli paljasti tällaisen "puutteen".
http://kuulonhuoltoliitto.fi/wp-content/uploads/2016/08/korva.jpg
Korvalehti on seksuaalisen mittari.
Mitä pitemmät (isommat) korvalehdet,sitä aktiivisempi seksiolento.
Perintötekijät vaikuttaa.Ois kiva kun ois kavereita linjalla tampere - posio
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ois kiva kun ois kavereita linjalla tampere - posio
Moro. Tampereelta Nääs
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ois kiva kun ois kavereita linjalla tampere - posio
Tre. Moro
- Anonyymi
Täällä vallitsee valtava työvoimapula.
- Anonyymi
Aloitus pitänee paikkansa. Satunnaisena Lapin Kansan nettitilaajana luin juttua kunnanjohtajan valinnasta ja lukemani perusteella yhdyn täysin aloituksen otsikkoon.
Voiko Suomessa todella vielä tänä päivänä muutama ihminen pystyä masinoimaan näinkin räikeän kampanjan pätevimmän hakijan syrjäyttämiseksi?
Lukemani perusteella voi...
Tämä tuskin onnistuu muualla kun tavallista alhaisemmalla sivistys- ja tulotasoilla varustetulla pikku paikkakunnalla missä suht paljon sisäsiittoisuutta ja muita kytköksiä sukujen kesken. Ihmettelen kyllä miksi ja herättää toki myös lisäkysymyksiä kukaan tervepäinen ja jonkinkaanlaista ammatillista kunnianhimoa omaava haluaa kunnan ulkopuolelta hakea mitään virkaa tuolta taantumuksen pesästä.?
Jokainen jostain ymmärtävä tajuaa, ilmeisesti aiemmin mainituista syistä Posion pudonneen jopa liki yhtä surkeiden naapurikuntien kyydistäsaati sitten valtakunnallisesta kehityksestä.
Jaksamista vaan valitulle kunnanjohtajalle, toivottavasti ymmärrät mihin olet ryhtymässä..?- Anonyymi
Härski näytelmä!
- Anonyymi
Kummallinen tauti tuo katkeruus.
- Anonyymi
läpeen on keino tuvassa
https://www.youtube.com/watch?v=ZkrIlx-ococ - Anonyymi
Tuosta kirjoituksestasi sen sijaan suorastaan hehkuu älykkyys ja ylivertaisuus ?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 474691
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on204494Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h743565Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist443533En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛143487Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai933361Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1682886Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?52760- 252519
Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta292122