..miestään rakastava. Onko joku eri mieltä?
Naisen tehtävä on palvella, olla siveä ja nöyrä
Anonyymi
10104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mnä arvelin että tällainen kirjoitus tulisi tänne. Saattaa se olla noin.
Se on näin.
Mistä arvelit?
Suomen historiassa nainen ei ole ollut koriste, vaan vahva tekijä.
Valitettavasti. Monenlaista pahaa ovat saaneet aikaiseksi. Toki hyvääkin, josta olen itse saanut nauttia.
It's only illusion.
Vähän eri miältä mutta noinhan se on silleen kuitennii
Nykypäivänä on kuitenkin mahdollista valita myös oma elämä vähän kuitenkin taistelun kautta
.
Ei se mukavoo oo olla hellän ja pöydän välissä 😡
Naiset ovat harvassa nykypäivänä... Sen kaltaisia kyllä löytyy vaikka kuinka 🤷♂️
Olen samaa mieltä. Rakkaani vastaakin näitä odotuksia, ylittäenkin ne. Joka ikinen päivä, ihmettelen hänen hyvyyttään ja rakkauttaan.
Joku kirjoitti, vasta arkumentiksi jotakuinkin * Suomessa naiset ovat vahvoja tekijöitä*
Mielestäni ne eivät suinkaan sulje pois toisiaan, kuin ehkä juuri Suomessa. Rakkaani tekemiset, puhuvat puolestaan, hänen ei tarvitse todistella vahvuuttaan itselle eikä muille. Häntä kunnioittaa niin esimiehet, kuin alaiset. Synnynnäinen johtaja.
Minulle hän on nöyrä, mutta ei nöyristele. Tykkää palvella minua ja perhettään. Rakkaudesta hän voisi kirjoittaa oppaita. Meidän ei tarvitse kilpailla kumpi on vahvempi? Tiedämme yhdessä olevamme vahvempia. Hän tarvitsee terveen itsetunnon omaavan miehen, joka ei kavahda hänen menestystään.
Suhteemme aussa, hänellä oli tietyt vaatimukset, jotka koskettivat hänen moraaliaan ja tavallaan siveyttäänkin. Mm. kihlauduimme nopeasti, koska hän ei halunnut olla siveettömässä suhteessa julkisesti. Myös sukupuoliterveydestä, hän halusi varmistua, mitä pidän erittäin hienona asiana.
Nyt hän ihmettelee rohkeuttaan kanssani. Mut aito rakkaus rohkaisee.
Tykkään itse paljon, kun saan olla reilusti mies, hänen halutessaan olla naiseni. Selvästä roolijaosta johtuen, voimmekin olla samalla samalla puolella, eikä toisiamme vastaan. Jokainen perheemme jäsen huolehtii, jokaisen hyvinvoinnista ja tyytyväisyydestä, omalta osaltaan. Ei sitä edes mietitä, se on itsestään selvää.
Raamatussa on hyvän vaimon ylistys.