Mainoksessa isolla printillä 1 Eurolla....no, esim. Kanankoipi, kaalikääryle, maksapihvi. Ei ole edullista. Ihan normihinta.
Taas Kauppatori Hämää ihmisiä
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mokomatki sumuttajat!!
Saa kai sitä vinkkejä antaa normaalihintaisistaki ruuista, vai onko se kiellettyä. Kuka meistä tietää niiden normaalihinnat????
Et vissiin ole juuri hintoja seurannut. Neljän kääryleen paketti normihinta 3,95...kanankoivet halpoja..
Ihme vinkumista taas.
Kuin myös😆
Minä en edes vinkunut mitään. Kerroin miten asiat on tanan idi*otti. 😂
Lukiko niissä jossakin että : Pakko ostaa!
Säälittää vanhukset joita huijaavat.
Onneksi olkoon et ole täysi tomppeli! Osasit vertailla hintoja. Tomppelit ei tajua mainintakikkailua vaan lankeavat siihen ja juoksevat tarjousten perässä. Siksi niitä tarjoyksia on kun tomppelit ostaa.
Kukahan siellä taitaa olla vähä kateellinen kauppiaille. Ei tosiaan kannata, kyllä sinne viivan alle jää niin vähä työhön nähden , ettei siinä tuntipalkkoja kannata itselleen laskeskella, kulut on kaupassa siihen malliin.
Miksi kenellekkään pitäisi olla kateellinen? Kateus on typerimpiä juttuja mitä on. Jos joku menestyy kun otta riskejä ja painaa hommia, niin on menestyksensä ansainnut. Kateuden ja tomppeloinnin sijaan kannattaa tekemään jotain sen eteen mitä haluaa. Jos keksii tekosyitä niin silloin ei oikeasti halua eikä ansaitse.
Mainostajahan se on ovela kun keksii miten vie tomppeleiden rahat.
Kåy manun pisseriassa ,mulla aina sama hinta ja takku päälle.